Meloni: Samiti i G7 do të sjellë rezultate konkrete për Ukrainën, Lindjen e Mesme, AI dhe migracionin
G7 ka publikuar një video të fjalimit hyrës së Giorgia Melonit, në të cilën ajo tha se besonte se dy ditët e ardhshme do të sillnin “rezultate kon...
Hetimi pasuror, Meta del nga SPAK pas tre orësh dhe hidhet në sulm kundër ‘Dum Dumanit’.
Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë pas 3 orësh nga SPAK. Pa dhënë detaje se për çfarë u pyet konkretisht, ai deklaroi: SPAK është kthy...
Rama prezanton “Shotën”, automjetin e parë ushtarak të blinduar “Made in Albania”
Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga makina e parë shqiptare. Makina e pare ushtarake e blinduar, e quajtur...
“Europa e Ballkanit”. Rama: Në 2030 do të jemi stabilizuar në Champions League-n e Mesdheut
Në ceremoninë e prezantimit të platformës për turizmin veror, kryeministri Edi Rama bëri dhe një bilanc të turistëve që kanë vizituar vendin tonë ...
Shqipëria në 2030 do jetë vend kampion i turizmit në këtë rajon: Kryeministri Rama
Shqipëria synon që deri në vitin 2030 të vizitohet nga 30 milionë turistë në vit. Këtë e deklaroi kryeministri i vendit Edi Rama në konferencën...
PS feston 33-vjetorin e lindjes/ Rama mesazh mirënjohjeje socialistëve: E bëtë partinë forcën më të madhe
Kryeministri Edi Rama në një status në Facebook, ka përkujtuar 33 vjetorin e PS. Rama falënderon të gjithë simpatizantët e anëtarët e Partisë Soci...
Konferenca e Europiane e INTERPOL në Tiranë/ Ministri Balla: Shqipëria, partnere e besuar. Të përkushtuar në luftën kundër krimit!
Po zhvillohet këtë të martë konferenca e 51-të rajonale e INTERPOL-it për Europën. Organizata Ndërkombëtare e Policisë Kriminale mbledh në Tiranë ...
‘Dilni nga loja e maces me miun me Serbinë’/ Rama-Kurtit: Mund të keni sukses elektoral brenda vendit, por do ngeleni pa miq
Kryeministri Edi Rama ka këshilluar homologun e tij Albin Kurti për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë. Duke folur nga try...
Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane
Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parla...
Rama mesazh Kurtit nga Prishtina: Udhëheqja e vërtetë nuk matet nga aftësia për të ngritur kulla ngujimesh kinse parimore
Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar konferencën Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s “Rugova dhe Perëndimi”, për t’i dhënë disa m...