Pas 32 ditësh shënohet viktima e parë nga COVID, i pavaksinuar!
Pas 32 ditësh në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar edhe 30...
Raporti i OSBE për zgjedhjet, vjen reagimi i parë nga SHBA
Ambasada e SHBA-së në Shqipëri ka reaguar pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE-së për zgjedhjet e 25 Prillit. Yuri Kim nxit institucion...
Dështon operacioni antidrogë në Tiranë, i dyshuari iu ikën policëve, kapet pas 1 ore! Efektivët shtrinë barkas edhe gazetarin
Sokol Dema, Report TV Një aksion anti-drogë i Policisë së Shtetit në afërsi të zonës së Varrit të Bamit në kryeqytet ka dështuar. Policia kisht...
GJKKO nuk rihap hetimin për Fatmir Mediun. Vepra është parashkruar! SPAK: ‘Do ta ankimojmë!’
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet. Por SPAK deklsoi menjehere se do ta ankimoje vendimin e Gjykates. G...
Dosja Gërdeci, GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK, nuk rihapet hetimi për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet.  Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e SPAK për rihetim të shpërthimit ...
Shkrihet PD e Korçës, kryetari Andrea Mano jep dorëheqjen, ikën sekretari dhe 14 anëtarë të Partisë.
Kreu i PD në Korçë, Andrea Mano, lajmëron se ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban aktualisht dhe nga ai i anëtarit të Këshillit Kombëtar, shkruan...
“Do mbroj shqiptarët e mi”/ Rama mesazh direkt për BE-në: Na lanë gjyshërit që…
Kryeministri Rama ka folur për vendimin e gabuar të BE-së e cila la pas dore gjyshrit dhe gjyshet në Shqipëri. "Vendimi i BE-së për vaks1nën ës...
SPAK mësyn te ‘pronat’, bastis zyrat e Kadastrës në Tiranë, 3 të ndaluar për falsifikim, vijon aksioni
SPAK vijon të godasë me dorë të hekurt korrupsionin në nivele të zyrtarëve të lartë. Sot SPAK dhe drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Shteti...
Covid19/ Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri: Komiteti Teknik i Ekspertëve
Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri. Është kjo deklarata e Komitetit Teknik i Ekspertëve. Prania e variantit Delta në vendin tonë u...
Gazeta më e madhe kroate hapet me titullin: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Gazeta më e madhe kroate është hapur me lajmin tragjik të vdekjes së 10 pasagjerëve nga Kosova, të cilët do të shkonin drejt vendlindjes. Titul...
Faqja 1 prej 57512345...102030...E fundit »