Sulmi me armë ndaj Top Channel, shoqërohet në polici ish dhëndri i rojes së sigurisë që mbeti viktimë
Policia e Vlorës ka shoqëruar ish dhëndrin e Pal Kolës, rojës që mbeti i vrarë nga breshëria e kallashnikovit në oborrin e Top Channel. Roberto Pap...
Të shtënat drejt Top Channel/ Rama: ‘Agresion kriminal! Të përgjigjen agjencitë ligjzbatuese!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas atentatit ndaj godinës së Top Channel ku mbeti i vrarë roja i sigurisë. Rama e ka quajtur këtë një akt agr...
Të shtëna me armë drejt Top Channel Tv, humb jetën roja i sigurisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas mesnate në Tiranë, ku është qëlluar me armë zjarri drejt televizionit Top Channel. Për pasojë ka humbur jetën r...
Rama pret Kurtin në Tiranë: ‘Të hedhë hapat për Asociacionin dhe Kishën Serbe, e mbështes!’
Pas negociatave me Serbinë në Ohër, kryeministri Albin Kurti zhvilloi një vizitë në Tiranë, ku takoi krerët më të rëndësishëm të shtetit shqiptar ...
PD po e pranon falimentimin, nuk ka kandidatura për zgjedhjet e 14 Majit.
Mesnata e ditës së nesërme është afati i fundit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshillt...
SHBA bën paralajmërim të fortë për Zgjedhjet: Respektoni ligjin shqiptar dhe stzndzrdin ndërkombëtar
Ndërsa kanë mbetur edhe pak nga zgjedhjet e 14 Majit, ambasada amerikane ka dalë me një mesazh për partitë politike. Ambasada kërkon nga partitë q...
Rama në “Sky News”: Duhet të ketë sistem vizash që njerëzit të aplikojnë rregullisht
LONDËR- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës në Londër dha një intervistë në studion e “Sky News Breakfast”, ndërsa u ndal në disa çë...
Rama në Londër: Marrëveshja e Ohrit, njohje “de facto” e Kosovës!
LONDËR- Kryeministri i vendit, Edi Rama mbështet idenë se një Ballkan i bashkuar në ekonomi do të ishte një kontribut shumë i rëndësishëm për forc...
SPAK sekuestron vilën në Palasë të ish-gruas së Arben Ahmetajt! BKH sekuestrohen sende personale e fatura
Nga burime mediatike mesohet se SPAK ka sekuestruar vilën në Palasë të ish-bashkëshortes së ish-ministrit Arben Ahmetajt, Albina Mançka. Prona do ...
Rama për BBC: ‘T’i vësh krimit një vulë etnike është në vetvete një krim!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë dy-ditore, ku do të ketë një takim shumë të rëndësishëm edhe me homologun, R...