Skandali i përgjimeve/ Gjykata lë në arrest dy zyrtarët e Policisë
  Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për dy zyrtarët e Policisë së Shtetit të prezumuar si autorë ose persona që kanë dijeni për pajisjen e përgjimeve të paligjs...
PDIU merr ministrinë e Kulturës?
Ka kohë që Shpetim Idrizi kërkon një ministri. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi, njëherazi edhe nënkrye...
Policia: U godit makina, jo ministri Beqaj
Policia e Tiranës ka dhënë versionin e saj për ngjarjen e ndodhur këtë mëngjes në Ministrinë e Shëndetësisë, ku një grup aktivistësh të Aleancës Kuq e...
Ministrin Beqja e thërriten “O hajdut” dhe e qëlluan me vezë
Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja, i ka shpëtuar goditjeve me vezë, pasi është mbyllur brenda në makinë.  Beqja duket se e ka nuhatur se ...
Protestë para bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletave të urbanëve
Qytetarë të shumtë, të mbështetur edhe nga studentë, protestojnë para Bashkisë së Tiranës kundër rritjes së çmimit të biletës për autobusët urbanë. Qy...
Presidenti i Këshillit Evropian,Tusk: Shengeni mund të dështojë
Një zyrtar i BE ka paralajmëruar se kriza e migrimit mund ta bëjë BE të dështojë “si projekt politik”. Kurse ministri i Jashtëm gjerman thotë se mbyll...
Aksidenti në Tiranë, makina godet vajzën dhe ikën
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Tiranës, ku një automjet ka përplasur një femër dhe më pas është larguar me shpejtësi ...
I ftohti, dy të vdekur në Tiranë
Dy persona dyshohet se kanë gjetur vdekjen nga i ftohti në Tiranë gjatë 48 orëve të fundit. Ngjarjet janë bërë me dije nga Policia. Sipas burimeve zyr...
Berisha: Gaz Çollaku u vra nga uniformat që zhdukën Enver Stafukën dhe grabitën 6 milion euro!
Sali Berisha bën lidhjen mes ekzekutimit të Gazmend Çollakut, personave që rrëmbyen Enver Stafukën dhe ata që grabitën miliona euro nga furgoni që sho...
Të shtëna në një komisariat policie në Paris, një i vrarë. Dyshohet për akt terrorist.
Një person u vra në hyrje të një komisariati policie në Paris. Viktima, sipas France Info, kishte një thikë në dorë dhe mbante në brez një rrip me eks...