Humb jetën 84 vjeçari që u sulmua nga një qen pitbull në Durrës
I moshuari nga Durrësi që u sulmua pak ditë më parë nga një qen pitbull ka ndërruar jetë në spital. Gazetari Leonidha Musaj raporton se 84 vjeçari...
Nuk u lejuan të futen nga dera e Kuvendit, deputetët e Foltores ngjiten nga dritarja
Deputetët e opozitës, të cilat janë përjashtuar nga punimet e Kuvendit për disa ditë, nuk u lejuan të futen brenda godinës së kryesisë. Kjo shkakt...
FOTO LAJM: Garda u mbylli dyert e Kryesisë, Flamur Noka ngjitet nga kangjellat
Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka hyrë brenda Kryesisë nga kangjellat e portës pasi Garda u mbylli dyert. Ai është ngjitur sipër portës duke arr...
Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli, paraqitet në Prokurorinë e Posaçme SPAK
Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli paraqitet në ambientet e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), në lidhje me akuzën e korrupsionit dhe shkeljes së bara...
Tension në Kryesinë e Kuvendit/ Noka hyn me dhunë në Kuvend, deputeti i përjashtuar kalon mbi kangjellat.
Tensione në kryesinë e Kuvendit. Kryesia ka vendosur që deputetët opozitarë, të përjashtuar për disa ditë lidhur me dhunën e ushtruar në seancën p...
Berisha nuk i bindet Gjykatës Speciale. Thotë se po u paraqit, ‘shkelet Kushtetuta’.
Ish kryeministri Sali Berisha ka refuzuar të shkojë këtë të hënë në SPAK, i therritur si 'person nen hetim' për aferën e privatizimit të ish kompl...
Revista New York Times detyron shkrimtaren të japë dorëheqjen, shkak mbështetja e saj ndaj Palestinës
Revista New York Times detyroi shkrimtaren e stafit, e vlerësuar me çmime Jazmine Hughes, të jepte dorëheqjen pasi ajo nënshkroi një letër në mbës...
Garda merr urdhrin: Deputetët e përjashtuar të mos shkelin në Kryesinë e Kuvendit
Gazment Bardhit dhe deputetëve të tjerë të opozitës të cilët janë përjashtuar për shkak të trazirave të shkaktuara në Kuvend, u është ndaluar hyrj...
Përfundon takimi me presidentin palestinez, Blinken niset për në Turqi
Mbi një orë ka zgjatur takimi që Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, me presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas, gjatë vizit...
Deklaroi se do të hidhte bombën atomike në Gaza, Netanyahu pezullon ministrin e ekstremit të djathtë
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka pezulluar një ministër të kabinetit të ekstremit të djathtë nga pjesëmarrja në mbledhjet e qeverisë, ...