Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë/ Soreca: Kjo paketë bazohet në dy zhvillime shumë të rëndësishme politike
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku dhe Ambasadori Luigi Soreca, i Ngarkuari me Punë i Delegacionit të BE-së, janë duke zhvilluar në kryeministr...
Foltorja në sulm me tymuese. Kuvendi seancë ‘në tym’, maxhoranca miraton ligje.
Edhe kjo seancë seancë plenare u zhvilluar e tensionuar në sallë. Ashtu si edhe më parë, deputetë të Foltores kanë hyrë në sallë më herët se orari...
Prej më shumë se dy orësh në SPAK, Ilir Meta dëshmon për dosjen “CEZ-DIA”
  Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) këtë të mërkurë. Gazetari i ABC News, Ermal Vija ...
Progress Raporti i KE: Kosova dhe Serbia pë Asociacionin, “asnjëra palë nuk e ka bërë asnjë hap në këtë drejtim“
Komisioni Evropian (KE) i ka qortuar Kosovën dhe Serbinë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evro...
Pasojat nga stuhia ‘Ciaran’/ Ja si paraqitet situata në qarqet e vendit
Stuhia ‘Ciaran’ që goditi dje Shqipërinë ka lënë pasoja në shumë qarqe të vendit, kryesisht me bllokimin e rrugëve dhe probleme me energjinë e...
Zyrtarët e SPAK në SHBA/ Ambasada: Vazhdon turi studimor në DASH, DEA dhe FBI
Ekipi i OPDAT-it nga Ambasada e SHBA në Tiranë ka vazhduar me vizitën në Uashington së bashku me zyrtarët e SPAK, bën me dije në një postim ambasa...
Prokurorët e SPAK, vizitë në SHBA, marrin leksione në DASH, DEA & FBI
Drejtuesit e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion ndodhen në SHBA për një vizitë studimore. Ambasada Amerikane në vendin tonë bën me dije se zyrta...
Sot seanca “e nxehtë” në Kuvend, Rama porosi Grupit të PS: Zbatojmë rregulloren! Opozita le të vijojë me të veten
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste, teksa në orën 17:00 pritet një seancë “e nxehtë” në Kuvend. Bur...
Masakër në Maine të SHBA/ Një burrë hap zjarr ndaj njerëzve, 22 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur
Të paktën 22 persona u vranë dhe mbi 50 të tjerë u plagosën të mërkurën pasi një burrë hapi zjarr në Lewiston, Maine të SHBA. Policia identifikoi ...
Kastrati Group sjell “Ryanair” në Shqipëri, nis fluturimet nga Rinasi, çmimi i biletës 15 euro.
Kastrati Group sjell kompaninë ajrore “Ryanair” në Shqipëri. Këtë të mërkurë është firmosur kontrata mes kompanisë ajrore dhe kompanisë shqiptare....