‘I forti’ i Shijakut, S. GJ., jetonte mes municioneve. VIDEO
Me një Benz të blinduar, me një arsenal armësh në shtëpi dhe me 4 qese me kokainë - kanë mjaftuar këto prova për t'i vënë prangat 'të fortit" të S...
Skandal: Në Ministrinë e Arsimit, Plarent Ndreca fshin serverat që do të hetohen
  Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një skandal të vërtetë që ka ndodhur në Ministrinë e Arsimit. “Sekretari i Përgjithshëm i mafi...
Bashën e presin mijëra simpatizantë në Rinas pas takimit me Trump
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur në Tiranë pas vizitës në SHBA, ku edhe ka zhvilluar një takim me presidentin Donald Trump. Basha ka zbr...
Në Gjipe të Himarës janë vjedhur me falsifikim 54 ha tokë. Prokuroria urdhëron ‘të sekuestrohet’
  Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar sekuestrimin e një sipërfaqe toke 54 hektarë, ndodhur në zonën bregdetare të gjirit të Gjipes në Himarë...
Hoyt Yee i kërkon Senatit vëmendje mbi për Shqipërinë dhe ndikim rus në Ballkan
(FOTO: Hoyt Brian Yee)/ Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee foli në një seancë për rajonin në Senat, ku senatorë dhe ...
Një kryetar partie arrestohet si ‘nacionalist’ që heq flamujt e Greqisë.
Tahir Veliu, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, dhe dy bashkëpunëtorët e tij Alban Mulaj dhe Burim Veliu, mbrëmjen e 6 Qershorit, në or...
Rrezikohen fluturimet në hapësirën tonë ajrore?!
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në facebook një ngjarje që ka ndodhur dje në aeroportin “Nënë Tereza”. Sipas zotit BerishA, dje u mb...
Edi Rama: Kujdes, po ju mashtrojnë, japin tezat e Maturës kundrejt votës.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve se mëngjesin e sotëm kanë nisur shpërndarja e tezave të maturës kundrejt votave të zgjedhjeve të 25 q...
685 kg. kanabis kapen në mesnatë në një gomone të gatshme për nisje
Një gomone me 685 kg kanabis është gjetur pas mesnate e fshehur në pyll pranë Lumit të Vjosës. Sipas policisë së Vlorës, mjeti lundrues është gjet...
LSI- o nën vëzhgim special, o e vetmja mëkatare për zgjedhjet
Pas largimit nga detyra të Drejtorit të përgjithshëm të Postave të Shqipërisë dhe drejtores së postave në Berat, një tjetër funksionare shtetërore...