Ambasadori amerikan Lu e shpall prokurorin e Përgjithshëm një “armik i Reformës”
(FOTO: Ambasadori Lu dhe Adriatik Llalla)/ Sot paradite, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu ka gjetur rastin e një tryeze të sajuar ...
Të vrasësh nënën që të ka rritur e pastaj ta akuzosh pse “nuk më fal”.
Të dalësh nga burgu me amnisti, ose edhe pse ke kryer afatin, nuk do të thotë se nuk ke kryer vepër kriminale. Këta që dolën nga burgu kësaj radhë...
Kronika: Plagoset burri i “Iks”, ose i biri i “Iks”… Këta a kanë emër!?
    Nga: Veritas.com.al/ Sot është plagosur një djalë 31 vjeç në bllok, në mes të Tiranës. Emri i tij del se është Artur Aligjoni. Për f...
Trump në konferencë me Inteligjence: Sulmi kibernetik, “absolutisht asnjë efekt” në rezultatin e zgjedhjeve!
(FOTO: Donald Trump në një briefing dje me Inteligjencën e SHBA)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump vlerësoi se sulmi kibernetik “nuk ka absol...
JOHN KERRY FAJËSON BRITANINË PËR DËSHTIMIN E OLANIT NË SIRI.
  (FOTO: John Kerry, sekretar i Shtetit i SHBA)/ Plani i Barack Obamës për sulmet në Siri ishte devijuar papritur nga David Cameron dhe...
2016 ishte viti tragjik i sulmeve me kamikazë.
Në numrin total 469  vetëvrasje me bombë, autorët e krimit arrijnë në numrin 800 në 28 shtete. Këta kanë shkaktuar vdekjen e rreth 5,650 njerëz...
Sulmet kibernetike në shërbim të pasigurisë politike – E ka radhën Evropa?
  (Foto: Presidenti Vladimir Putin gjatë një konference për shtyp, më 28 dhjetor 2016, në Kremlin, Moskë).   Vëzhgues të shumtë...
SHBA: Apel aleatëve për ta rikthyer Rusinë “në rrugën e drejtë”
 (Foto: Donald Trump dhe Barack Obama më 10 nëntor 2016 në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington)/ Barack Obama ka bërë thirrje për një lloj bashkim...
Piratimi: Moska premton se do t’i kundërpërgjigjet sanksioneve amerikane
Foto: Presidenti Vladimir Putin dhe ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu gjatë një mbledhjeje në Kremlin, 29 dhjetor 2016, Moskë.   Kreml...
Kolumbi/ Hetimi për rrëzimin e avionit të LaMia-s: Nuk kishte karburant
Avioni i shoqërisë boliviane LaMia, që  u rrëzua në fund të nëntorit në Kolumbi ku gjetën vdekjen 71 njerës, ndër të cilët 19 futbollistë të klubi...