Covid19/ Merkel paralajmëron “ende vetëm fillimi” i krizës
Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se vendi i saj duhet të mbetet "syhapur dhe i ndërgjegjshëm" në trajtimin e krizës së koronavirusit, pasi ...
Lajm i fundit: Vaksina e mundshme e koronavirusit hyn në procesin e testimit njerëzor
Po bëhet përparim drejt një vaksine të vlefshme për koronavirusin, thonë studiuesit në një kompani farmaceutike me seli në Filadelfia. Inovio Pha...
Covid19 mund të ketë një valë të dytë këtë vit/ CDC
Coronavirus 2.0? Coronavirus mund të ketë një valë të dytë vdekjeprurëse më vonë këtë vit, paralajmëron drejtori i CDC Një valë e dytë e koron...
CEO i YouTube, Susan Wojcicki: Rekomandimi i vitaminës C është ‘dezinformim’ i virusit Kinez
Nga: ALLUM BOKHARI CEO i YouTube në pronësi të Google, Susan Wojcicki u shfaq në emisionin e CNN të Brian Stelter, Reliable Sources, për të dis...
Koronavirusi,dy mjekë nga spitali Wuhan u rizgjuan në reanimacion me lëkurën e zezë
Nuk dihet se çfarë bëjnë në atë laborator." P4 në Wuhan është zemra e epidemisë? Pas është dhe Franca Wuhan një muaj më vonë zbulohen të vdekur...
A mendoni se iu mbron maska kundër virusit? Vërtet e keni?!…
Ng: Dr. John Lee -Për të menduar për këtë, së pari duhet të keni një ide se sa janë viruset e vegjël. Një flokë njerëzore është e trashë rreth ...
Sot, kjo është dita e parë në Tiranë pa asnjë të infektuar me Covid19
Gjatë orëve të fundit janë konfirmuar 25 raste të reja me koronavirus duke e cuar në 609 totalin e të infektuarve në vendin tonë. Nga rastet e ...
OBSH: “Koronavirusi, 10 herë më vdekjeprurës se gripi. Nuk do të zhduket, kështu që …”.
  Evropa ka rreth gjysmën e të gjitha rasteve të regjistruara dhe mbi gjysmën e vdekjeve. Më shumë se 2.25 milion raste të koronavirusit j...
Qentë mund të nuhasin rastet e koronavirusit në shkallën prej 750 në orë, besojnë ekspertët
Chris Ciaccia | Fox News Pasi një organizatë bamirëse Britanike tha që do të ishte partner me shkencëtarët për të parë nëse qentë janë në gjend...
“Ju po rrezikoni botën”: Tabloidi gjerman hyn në luftë me Kinën
A mund të kishte bërë Kina më shumë për të parandaluar pandeminë e koronavirusit? Një redaktor i tabloidëve në Gjermani sigurisht që mendon kësht...