Taylor Swift, ‘Pop star’ ka shkaktuar nervozizëm te majtistët dhe përdoruesit e internetit këtë javë pasi tha se  ‘nuk mudn të priste vit më të mirë” se 2017 dhe i falënderoi fansat në Instagram për ditëlindjen e saj.

“Çuna, ju dua shumë,” shkroi  Swift nën një foto të bërë në koncertin e fundit në Londër. “Unë nuk mund kërkoja një vit më të mirë, ju falënderoj të gjithëve. Ju falënderoj të gjithëve për urimet e ditëlindjes. Po pres me padurim çfarë do të më sjellë 28-a. Mirupafshim në turne”.

Ky mesazh i thjeshtë u duk si shumë për përdoruesit e Twitter- dhe për një pjesë të mediave- të cilët bënë pyetje se si Swift mund te ketë “vit të mrekullueshëm” me gjithë  këto tragjedi që po ndodhin në botë, duke përfshirë edhe zgjedhjen e presidentit Trump.

“A ka ndonjë gjë më shumë që mund ta mërzisë Taylor Swift talking për vitin 2017 kur të gjithë të tjerët po luftojnë për jetën nën Trump”, shkroi një përdorues në Twitter.

“Unë hem po, është Nazizmi dhe marshimi i supremacisë së të bardhëve, dhe se ka të shtëna e vrasje masive, dhe se njerëzit po humbin kujdesin shëndetësor, por asgjë uk më bën përshtypje dhe kështu që viti 2017 ishte i mrekullueshëm”, shkroi një tjetër.

Të tilla sentimente kishte më shumicë në Twitter.

Veritas.com.al/