Sapo ka përfunduar protesta e opozitës, që u konsiderua e dhunshme nga OSBE, KE dhe ambasada e SHBA, Policia ka nisur verifikimin e dokumetacionit dhe të filmimeve gjatë protestës.

Pas verifikimeve Policia e Tiranës ka shoqëruar disa persona të cilët akuzohen se kanë kryer akte të dhunshme gjatë protestës së sotme.

Orët e pasdites, policia nisi që të kryente kontrolle në banesat e disa shtetasve dhe 20 prej tyre më pas i shoqëroi në polici.

Ndërkohë që deputetët e PD-së, Flamur Noka, Klevis Balliu dhe Enkelejd Alibeaj kanë shkuar në Drejtorinë e policisë së Tiranës.

Veritas.com.al/