Policia ka marrë masa për të garantuar rendin dhe sigurinë veçanërisht sot që në “Air Albania” luhet ndeshja Shqipëri-Poloni.

Gjatë kontrolleve ata kanë konstatuar se grupe tifozësh kanë tentuar që mes flamujve dhe banderolave që shërbejnë për dekor, të futin në stadium, një numër të konsiderueshëm flakadanësh, kapsollash dhe lëndësh të tjera piroteknike.

Të gjitha janë sekuestruar dhe personat përgjegjës për shkeljen e ligjit janë shoqëruar në komisariat.