Ditën që vdes Dario Fo, këtu përsëritet drama e tij “Vdekja aksidentale e Anarkistit”
  Frrok Çupi/ Autor i dramës së shkruar është Dario Fo. Ndërsa në dramën e realitetit tonë, autor është shteti. Këtë tha edhe artisti i mad...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen s...
Kryeministri përqesh qytetarët protestues kundër importit të plehrave
Nuk është e rastit që pikërisht sot, ditën e protestës popullore kundër ligjit për importin e plehrave që po zhvillohet para selisë së Qeverisë, k...
Shumë akuza për “4 milionë euro”, por asnjë reagim
Nga L. Skiro/ Prej disa ditësh, qëkurse qeveria  po bënte gati ligjin për importimin e mbetjeve që të riciklohen në Shqipëri, media dhe politik...
“Wanted” ndërkombëtarisht, por fotografohet me nipërit në shtëpi
  Klement Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli i Greqisë si një eksponent i trafikimit të narkotikëve. Policia shqip...
Dy ambasadorë të SHBA zbarkojnë në zyrat e opozitës, në gjurmë të krimit shtetëror
  Nga L. Skiro/ Në fakt nuk janë që të dy ambasadorë njëkohësisht në Tiranë. Vetëm njëri,Donald Lu, kryen aktualisht detyrën e ambasado...
Dita e viktimave të vëllezërve armiq
Nga G. Miri/ Dita e sotme, e Dielë,  mund të konsiderohet si dita e Luftës së vëllezërve armiq. Sot janë vrarë ose janë arrestuar jo fajtorët "...
Pse ambasadori Lu ndodhet në zyrën e Ramës, sot e Dielë, në ora 8 të mbrëmjes?
Nga Laert Skiro/ Pas rënies së regjimit të diktaturës komuniste, kur nuk njohej privacia, u deshën shumë vite që njerëzit të kuptonin se nuk mu...
Lider për Laburistët e Anglisë: Jeremy Corbyn fiton mbi Owen Smith
  Jeremy Corbyn është rizgjedhur si lider i Partisë Laburste, duke mundur lehtësisht sfidantin e tij Owen Smith. Ai fitoi 61.8% të vita...
Kush hesht në vajin për vrasjen e 17-vjeçarit në Landfillin e Sharrës?
Nga Leart Skiro   Ardit Gjoklaj u vra të dielën në “fushën e plehrave” në Sharrë. Tani nuk quhet më “fushë e plehrave”, por ka një emër...