Ç’të bëjmë me fëmijët, në shkollë i pret kanabisi?!…
Nga: Veritas.com.al/ Dilema ka kohë që ka nisur. Edhe prindërit më skeptikë ndaj kultivimit të bimëve narkotike anë e mbanë vendit, nuk mund të...
Faad Mitri kthehet në Tiranë, por tani mbi karrocë invalidi
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Kur përmend Faad Mitri nuk ka nevojë të shtosh “biznesmeni libanez- amerikan që u dhunua barbarisht nga persona ...
I dushuar për vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, i shpallur në kërkim, “kapet” mes deputetëve.
Nga: Veritas.com.al Nuk ka rëndësi se në cilin krah politik ndodhen këta deputetë që kanë rrethuar Edurim Teqjan, i shpallur në kërkim për vras...
Ditën që vdes Dario Fo, këtu përsëritet drama e tij “Vdekja aksidentale e Anarkistit”
  Frrok Çupi/ Autor i dramës së shkruar është Dario Fo. Ndërsa në dramën e realitetit tonë, autor është shteti. Këtë tha edhe artisti i mad...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen s...
Kryeministri përqesh qytetarët protestues kundër importit të plehrave
Nuk është e rastit që pikërisht sot, ditën e protestës popullore kundër ligjit për importin e plehrave që po zhvillohet para selisë së Qeverisë, k...
Shumë akuza për “4 milionë euro”, por asnjë reagim
Nga L. Skiro/ Prej disa ditësh, qëkurse qeveria  po bënte gati ligjin për importimin e mbetjeve që të riciklohen në Shqipëri, media dhe politik...
“Wanted” ndërkombëtarisht, por fotografohet me nipërit në shtëpi
  Klement Balili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli i Greqisë si një eksponent i trafikimit të narkotikëve. Policia shqip...
Dy ambasadorë të SHBA zbarkojnë në zyrat e opozitës, në gjurmë të krimit shtetëror
  Nga L. Skiro/ Në fakt nuk janë që të dy ambasadorë njëkohësisht në Tiranë. Vetëm njëri,Donald Lu, kryen aktualisht detyrën e ambasado...
Dita e viktimave të vëllezërve armiq
Nga G. Miri/ Dita e sotme, e Dielë,  mund të konsiderohet si dita e Luftës së vëllezërve armiq. Sot janë vrarë ose janë arrestuar jo fajtorët "...