Për protestën e 18 Shkurtit: Nuk do të kuptoja nëse dikush nuk del në shesh!.
  Andis Harasani/ Është gjithnjë lajm i mire kur dëgjon për proteste te opozitës. Kushdo qeveri, dhe ajo me e mira, ka nevoje për opozi...
Takimi Meta- Lu; për herë të parë dy fjalë pas takimit. Të paktën publiku gënjehet në mënyrë të hapët. VIDEO
Nga L. Skiro/ Sot në mesditë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është parë nga gazetarët duke hyrë në zyrën e kryetarit të Kuvendi...
Sa i shterur fjalori i BE kundër Trump: “Ndërto ura, jo mure!”
(FOTO: Mogherini e BE)/ Nga: L. Skiro/ Nuk ka mbetur ndonjë nga protestuesit e rrugës dhe ndonjë nga “yjet” hollivudiane që duan të lënë Ame...
LSI deklarohet “nurse” e partive të gjymtuara.
Nga L. Skiroi/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka deklaruar sot se do ta “ndërtojë koalicionin me PS” vetëm me 19 qershor, dmth., n...
Qytetar në Danimarkë, apo personazh në filmin me komisar Katanin? SARKAZMË
Ylli Dylgjeri/ Në shkresën e shkarkimit të ministrit Manjani, te siguruar nga ‘Neës 24’, dhe firmosur nga Kryeministri Edi Rama thuhet: “...
Luan Rama i LSI: Kishim dy opsione, të shkarkonim kryeministrin apo ministrin?! Shkarkuam ministrin.
(FOTO: Luan Rama, nënkryetar i LSI)/ -“Ylli Manjani ka të drejtë në ato që tha. LSI është e vendosur që të bashkëpunojë. Kishim dy opsione, atë...
Cilët janë qentë e cili është karvani?!… Po qenëria?!/ Sarkazëm.
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sot në një reagim në FB ndaj intervistës së dhënë dje nga Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, në TV Ora News, Kryeministri im...
NIS LUFTA BRENDA KOALICIONIT QEVERITAR
Nga:  Laert Skiro/ Nuk po e përdorim figurshëm fjalën "luftë". mes LSI dhe PS që janë dy aleate në koalicionin qeveritar ka nisur lufta e vërte...
Një tmerr po të hidhej nga oxhaku, një tmerr po të zbriste në tokë.
(FOTO: Miq dhe të afërm të Agim Myrdinit duke iu lutur që të zbresë nga oxhaku)/ Nga: Laert Skiro/ Ai ka punuar në Uzinën e Përpunimit të Na...
Një luftë e paqenë e sajuar mbi gënjeshtrën; Serbi- Shqipëri?!
  (FOTO: Rama dhe Vucic në Beograd)/ Nga Laert Skiro/ Në fakt nuk po kuptohet asgjë. Ose më mirë të thuash çdo gjë është e qartë, Se...