Kush hesht në vajin për vrasjen e 17-vjeçarit në Landfillin e Sharrës?
Nga Leart Skiro   Ardit Gjoklaj u vra të dielën në “fushën e plehrave” në Sharrë. Tani nuk quhet më “fushë e plehrave”, por ka një emër...
Nuk ka lindur ai që më burgos mua.
Në një intervistë për një emision televiziv online (Syri.net) kryetari i Kuvendit dhe aleat me socialistët në qeverisje është rrëfyer mbi fjalët dhe s...
Kesaj jave Shqiperia ishte “ne lufte”
  Shqipëria mbylli një javë tmerri me 22 viktima në aksidente dhe në ngjarje kriminale nga 24-31 korriku 2016. 22 persona humbën jetën dhe 20 të tjerë u lënduan në tërë Shqipërinë në ng...
Majko, avokat i divorcit PS-LSI
Ish-kryeministri Pandeli Majko hedh i pari hapin drejt një divorci të mundshëm të PS-së me LSI-në. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Majko th...
A mbaroi dashuria Rama – Meta?
Dashuria e ngjizur me 1 prill 2013 mes Edi Ramës dhe Ilir Metës ka përfunduar. Kurora e tyre është zgjidhur para mbarimit të kontratës. Fatmir Xhafa ia tha këtë në sy Ilir Metës. “Dashuria ka mbaruar,...
Meta mbledh urgjent ministrat e LSI në Kryesinë e Kuvendit
Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ka mbledhur në takim të gjithë ministrat e LSI-së, forcës politike që drejton, në kuadër të zhvillimeve që po ndodhin për reformën në drejtësi. Sapo përfundoi takim...
Obama v Trump: Dorezat u hoqën
  Nga Anthony Zurcher North America reporter   Beteja politike mes presidentit Obama dhe të prezumuarit si të dominuar kandidat Republikan, Donald Trump, tashmë ka nisur plotësis...
Dy ministra dhe një drejtor i përgjithshëm, në prag të arrestimit
  Prokuroria nuk po e ndal punën e saj në luftën kundër korrupsionit, duke plotësuar dosjet jo vetëm për nivele të ulëta të politikës. Pas arrestimit të kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi,...
Rama mbeti i vetëm përballë “Reformës
Nga L. Skiroi/ Me sa duket, mëngjesi i sotëm ka ardhur bashkë me disa zhvillime të reja në fushën më të rëndësishme të politikës, që është Reforma në Drejtësi. Sot, nga të gjitha lëvizjet e kryera,...
Reforma në Drejtësi/ Hyrje- dalje te kryeministri… Pastaj heshtje
Edhe pse ka përfunduar takimi mes dy ambasadorëve (i Shteteve të Bashkuara dhe i Bashkimit Europin) me kryeministrin Edi Rama, nuk ka asnjë njoftim për mediat. Gazetarët dhe kameramanë, të rreshtua...