Rritet presioni mbi Merkelin pas atentatit të Berlinit
(Foto: Kancelarja Angela Merkel bën një deklaratë për shtyp në Berlin, në 20 dhjetor 2016) Drama e tregut të Krishtlindjeve të Berlinit rreziko...
Ambasadsori Lu nis të marrë kthesës; a bën punë më kjo gjë?!
(FOTO: Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu) /Veritas.com.al/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donal Lu është bërë i pabesueshëm për pub...
Sot- Dita e Maleve; është e Dielë, është diell, dhe… lartësi.
Frrok Çupi/ Sot, 11 Dhjetori është shenjuar botërisht si Dita e Maleve. Malet janë bukuria e rrallë e natyrës. Pa malet çfarë do të ishte bo...
Në Tiranë takohen dy kryeministra, të dy cinikë ndaj BE
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë) Sot, në Tiranë, zonja Beata Szydlo i bëri një vizitë homologut të saj shqiptar, Edi Ram...
Kohë depresioni, po rrënohet shoqëria
  Nga Leart Skiro/ Veritas/ Tani e mbrapa na duhet të flasim një dekadë,... ose një shekull se çfarë ka ndodhur në 48 orë. 48 orët janë...
Në Ballkan grinden tre shtete anëtare të NATO-s
Nga: L. Skiroi/ Veritas/ Në kulmin e lavdërimeve, të vet-lavdërimeve dhe qortimeve të forta mbi NATO-në në botë, vjen një “luftë” mes anëtarëve...
Pse po shtohet nervozizmi i shtetit?
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Shteti (dmth., qeveria që është makina e forcës shtetërore) ka rënë në nervozizëm. Vetë brenda 24 orëve të fundi...
Rama nis “happy end”, dmth., tërheqjen nga pozitat e “luftës” me Greqinë
/Nga: Veritas.com.al/ Pas deklaratave të nxehta e tensionuese të kryeministrit Rama në raport me Greqinë, sot ka nisur tërheqjen nga pozitat e ...
Qënka e vërtetë: Trump zotohet që në Shqipëri t’i “japë fund korrupsionit të Sorrosit”
(FOTO: Keshilltari Shannon Burns) Nga L. Skiro/ Akoma nuk po shfaqeshin ngjyrat e kuqe në hartën elektorale në Amerikë. Akoma kishte ankth n...
Një parti që lindi mbi simbolika
Frrok Çupi/ Me sa duket fushës së politikës nuk i ka mbetur gjë tjetër veç simbolikës. Kur pashë dje skenën e formimit të partisë më të re të k...