“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”/ Kancelarja largohet nga Shqipëria
Kancelarja Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotnee.  Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e përcjelljes së saj në R...
Lajmi/ Lulzim Basha përjashton Sali Berishën nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike
Kryetari i PD,  Lulzim Basha ka marrë një vendim të papritur pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Partisë Dmeokratike. Në një deklaratë për me...
Mos thuaj jo; PD mund të ribëhet
Frrok Çupi Kurrë mos thuaj ‘kurrë’!, ky është mësimi i thjeshtë i jetës. Madje as për Partinë Demokratike të Shqipërisë mos thuaj se ‘nuk bëhet...
Kryeministri Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh krah për krah me Yalda Hakim
Përmes fondacionit që mban emrin e saj ajo shpëtoi dhjetëra vajza nga ferri i Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për prezant...
Menaxhimi i zjarreve, Rama: Fajtorët i kishim te temperatura e lartë dhe te barbaria e disave me shkrepse e benzinë!’
Kryeministri Edi Rama, në një aktivitet të zhvilluar sot në bazën ajrore të Farkës, vlerësoi menaxhimin e situatës së zjarreve në vend, ndërsa the...
Qeveria ‘Rama 3’, 12 gra e 5 burra! Lindita Nikolla në krye të Kuvendit! Ekipi i ri drejtues i PS
Ministra të rikonfirmuar por edhe emra të rinj, një numër rekord grash në kabinetin qeveritar dhe lëvizje surprizë në postet drejtuese në Partinë ...
Rama për BBC: Afganët do qëndrojnë në Shqipëri derisa të marrin vizë nga SHBA! Pikëlluese që vende të NATO-s u mbyllën dyert
Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një bashkëbisedim në radio BBC me gazetaren Nuala McGovern, për të folur në lidhje ...
Intervista për ANSA/ Rama: Ballkani i Hapur është një mjet i ri drejt BE. Me afganët po sillemi si pjesë e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për italianen “ANSA” ku ka folur për strehimin e afganëve në vendin tonë dhe vështirësitë që ven...
Përmbyllja e mandatit të dytë qeverisës, Rama bën bilancin
  Kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë për fjalën përmbyllëse të mandatit të dytë. Rama e ka nisur fjalën e tij duke thënë se është kre...
DASH-amerikanëve: ‘Mos shkelni në Lazarat, për shkak të krimit e drogës!’ Revoltohet Tritan Shehu si zot i asaj treve.
Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë thirrje për qytetarët amerikanë që të mos udhëtojnë në Lazarat pasi siguria në këtë vend është e luhatshme...