Shqipëria, vila që fiton
  Frrok Çupi A janë në realitet apo në obsesion?- kjo është çështja. Deri më sot slogani ishte ‘Shqipëria fiton’; ndërsa sot shtuan edhe fj...
Ç’zhvillime priten/ Rama njofton shqiptarët se sot në orën 12:00 ndodhet në…
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme udhëton drejt Brukselit ku në orën 12:00 do të takohet me zyrtarë të BE-së. Në mesditë do të ketë zhvillime...
Vdekja e një shumësie
  Frrok Çupi Ka ndodhur pardje: Sapo kryetari i Opozitës, Basha, dha lajmin ‘triumfal’ se në trenin politik opozitar kishte ngjitur 13 e...
Stërvitja më e madhe në histori/ Kuvendi i hap rrugë zbarkimit të ushtrisë amerikane në Shqipëri para zgjedhjeve!
Nga: Adriatik Doçi/ Shqiptarja.com Mbi 900 ushtarakë shqiptarë dhe mbi 3 mijë amerikanë dhe të vendeve të tjera të NATO-s gati për stërvitjen e...
Ka njerëz që nuk u ndahet shpirti
  Frrok Çupi E çmoj Jozefinën, e çmoj se është ajo vetë: Flet keq, s’ta harron inatin, thotë me gojë çfarë i thotë mendja, nuk bëhet lapang...
Tik-taku elektoral po troket, sprova e madhe e PS
Nga Denis Dyrnjaja “Reforma në Drejtësi”, “Rindërtimi” dhe “Pandemia” janë 3 gurët e rëndë elektoralë që PS mund t’i sigurojnë mandatin e tretë...
“Kam një lajm të ‘mirë’ për Metën”/ Rama nga Vlora: Të dielën nisim vaksinimin për të moshuarit mbi 80-vjeç
Kryeministri Edi Rama sot ishte i pranishëm në Vlorë në procesin ei vaksinimit me vaksinat Pfizer edhe në këtë qytet pas Tiranës dhe Shkodrës....
A mbahen këta ‘jetimë’ pa pushtet?
  Frrok Çupi A mbahen këta pa pushtet? Them me vete cila kategori na kushton më shumë: Të burgosurit apo politikanët? ... E di, nga statistik...
Fatos Nano foli si Julius Fucik
  Frrok Çupi Fatos Nano ishte mbrëmë në ekran përballë të gjithëve. Cinikët thonë se doli ‘për vete’ meqë ka kohë pa u shfaqur. Batakçinjtë...
Turqia do të rrisë deri në 1 mld. euro shkëmbimin tregtar me Shqipërinë dhe do të hapë konsullatë në Vlorë!
“Me Shqipërinë ndajmë një histori rrënjësore dhe kulturë të përbashkët. Marrëdhëniet tona dypalëshe po shkojnë në mënyrë të mrekullueshme. Bashk...