Albina ka lexuar Niçe-n dhe e sjell në ndihmë të Bashës*
Nga Albina Deda/ Sot perfundon fushata zgjedhore per kryetar te PD-se! Nje muaj i shkelqyer elektoral i cili do reflektoje gjate si risi pol...
Në PD nisin anti- mitingjet
Nga: L. Skiro/ Rasti për të anuluar fushatën zgjedhore për kryetar në PD ka ardhur. Sot në Korçë ka ndodhur ‘luftë civile’ brenda PD-së. Kom...
Basha ka kohë për dorëheqjen deri të shtunën pasdite
Eduart Selami ka kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës, edhe sikur kjo të ndodhë në minutën e fundit. Një minutë para fundit, dorëheqja e Bashës i je...
Selami: Ja gara ime, një shofer që nuk di as rrugët, ndërsa Basha me makina dhe eskortë!
Partia më ka dhënë një ‘makinë rrangallë” dhe një shofer që nuk di rrugët e vendit- u shpreh Eduart Selami. ‘SAhikoni kandidatin ‘e ngrirë’. Ka ma...
Jozefina Topalli ‘lë hapur derën’ për kthimin e Berishës në PD
Në një emision televiziv në një nga televizionet e Kosovës, ‘Dukagjini’, i cili financohet nga vëllezërit Devolli, ka folur zonja Jozefina Topalli...
Patozi për ringritjen e PD: Mirënjohje demokratëve të Durrësit! Ja slogani i ri.
Ish nënkryetar i PD dhe deputet në Kuvend, Astrit Patozi, pas takimit të djeshëm më anëtarët e PD në Durrës,  shkruan në fb: “Mirënjohje demokr...
Astrit Patozi, kandidat për kryetar i PD, nis sot turin ‘për kthimin e zgjedhjeve të ndershme’.
Deputeti dhe ish nën- kryetar i Partisë Demokratike, ka shpallur kandidaturën për kryetar i PD; por nuk e ka vazhduar deri më sot për shkak se ‘nu...
Selami: PD- kjo garë e pabarabartë, e fshehur, në errësirë.
Nga: Eduart Selami/ Gara për kryetar të Partisë Demokratike është në kulmin e saj. Ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen që më keni dhënë k...
Eduard Selami, ish- kryetar i PD, kandidat për kryetar: ‘PD tani ka më pak demokraci”.
(FOTO: Arkiv)/ Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Eduard Selami, vijoi takimet e tij me demokratët e Qarkut të Dibrës. Selami tha se ...
Demokratët e degës së PD e Korçës, peticion: “Të anulohet votimi për kryetarin, është farsë!”
  Demokratët e Korçës, përmes një peticioni të firmosur sot, kërkojnë të anulohet procedura ‘farse’ që ka nisur Lulzim Basha për votimin s...