Kryeministri Rama i mbyll derën kërkesës për dorëheqje ndaj ministrit Xhafaj me një slogan ‘pro- perëndimor”.
Dilema se  në cilin krah do të qëndrojë kryeministri përballë akuzave të opozitës mbi ministrin Xhafaj, ishte lënë për tú zbuluar sot paradite gja...
Rama në Asamblenë e PS thotë se Opozita “është lukuni njerëzish” dhe se nga publiku “etiketohemi përfundimisht arrogantë’.
Sot po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Parisë Socialiste, në qeverisje. Në Asamblenë Kombëtare të PS-së, Rama njoftoi fillimin e nj...
Sa zbret në Rinas, zoti Rama mohon çfarë i tha Krichbaum në Berlin.
Kryetari i Komisionit parlamentar për çështjet e Bashkimit Europian në Bundestag, Gunther Krichbaum, ia ka thënë dje në sy Edi Ramës se ‘hapja e b...
Qeveria urdhëron mosregjistrimin e pronave në bregdet.
Me një urdhër me vlefshmëri ligjore të dyshimtë, qeveria shqiptare urdhëroi "në bllok" zyrat e regjistrimit të pronave të patundshme që të mos reg...
Presidenti Meta distancohet nga qeveria ‘anti- amerikane’. Letër Trump: Nuk është qëndrimi i shtetit dhe popullit shqiptar!
Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme të Shqipërisë në Kom...
6 muaj, deri më 24 maj, në pastrimin e rrugëve të vendit.
Nga: Edi Rama/ Fjalimi i ditës “Do të kthehet në operacion 6 mujor e do të përfundojë më 24 maj 2018, çdo ditë ne do të jemi të angazhuar në te...
Damian Gjiknuri, i dyti ministër në bandën e Habilaj. Provat në duar të italianëve.
Deri më sot ‘lajmi’ se pas Saimir Tahirit e ka radhën Damian Gjiknuri, qëndronte pezull në ajër kudo ku flitej mbi krimin e tmerrshëm shtetëror. ...
Kryeministri paraqet emrat e 26 zëvendësministrave të ‘epokës’ së re.
Pasi foli në Asamblenë e Partisë Socialiste për objektivat e qeverisë që drejton në 100 ditët e para, Kryeministri Edi Rama ka prezantuar zëvendës...
Kryeministri Rama kërkon masa kundër atyre që i quan “grabitqarë” të administratës.
Kryeministri Edi Rama, në një takim me tatimpaguesit më të mëdhenj në vend, deklaroi sot se duhen masa kundër grabitqarëve e parazitëve në adminis...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ‘kurorëzon’ qeverinë ‘Rama 2’.
Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në para presidentit të Republikës së Shqipërisë, Il...