Kënaqet përfaqësuesja e BE, Vlahutin: Ministrisë së Jashtme i vihet shtesa “Europë”.
Një risi në strukturën e qeverisë rët e fundit të ditës së sotme. Burime i thanë Top Channel, një media afër qeverisë, se në Presidencë ka mbërrit...
Kriminelët do të goditen në “zemër”, aty ku kanë pasurinë kriminale
Nga: Edi Rama Kultivimi i kanabisit është ulur me herë dhe ky rezultat spektakolar ka nxitur edhe përfshirjen e vetë BE-së me një fond mbështet...
Viti ’18 i perket Skenderbeut, sipas kryeministrit
  Kryeministri Rama përmes një postimi në Twitter ka shkruar se pas mbledhjes së parë informate të qeverisë së re është marrë edhe vendimi...
Ministri Demiraj fiton gjyqin me ministren ‘në krah’.
Sigurisht, nuk mund të thuash “ministre në krah”, sepse zonja Kodheli nuk ndodhet në krah të ministrit Demiraj. Demiraj është ministër i opozitës,...
Për atë lloj drejtori që bëhet kaq i mirë dhe është tmerrësisht i keq
Nga Edi Rama* “Sot, qysh në mëngjes njoftoi (drejtori i ALUIZNI-t Berat- shënim i Veritas), se legalizimi i shtëpisë së zonjës u krye. Tani lin...
Ledina Mandija: Kur do të japim dorëheqjen ne ninistrat e PD në qeverinë e PS.
Zëvendëskryeministrja  Ledina Mandija, e quajtur ndryshe edhe ‘teknike’ sipas marrëveshjes Rama- Basha, ka sqaruaar se ministrat teknikë kanë dety...
Kryeministri Rama ministrave të PD: “Ikni vetë, unë muk u them…”
Kryeministri Rama i ka dhënë përgjigje të prerë gjithë dilemave dhe pyetjeve se çfarë do të bëhet me ministrat teknikë të PD-së në qeveri, pranuar...
Kryeministri Edi Rama: Shumë nëpunës fshihen pas flamurit të PS
Kryeministri Rama tha në Librazhd se shumë zyrtarë fshihen pas flamujve të partive, ‘madje edhe pas flamurit të PS’,  për t’iu rënë njerëzve me sh...
“Tërhiq ministrat e PD-së nga qeveria socialiste!”. Selami i bën thirrje Bashës
“Unë nuk e kuptoj pse duhet të rrinë ministrat tanë në qeveri?! Duke u distancuar që tani nga marrëveshja, sepse marrëveshja ishte një nga shkaqet...
Rama- edhe shpall koalicion, edhe e mohon. Thotë se ‘nuk do të qeverisim vetëm’ por ‘me popull’.
  Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit që po zhvillon me deputetët socialist, i ka kushtuar vëmendje edhe arkitekturës së ‘godinës’ së fitores...