Listat e PD për në KQZ kanë pasaktësi. A mund të shtyhen zgjedhjet prapë?- pyesin ekspertë.
  KQZ anuloi një mbledhje të parashikuar për në orën 18:00 të së shtunës ku pritej të miratohej lista e kandidatëve për deputetë të Partis...
Çamët të përçarë. Idrizi: ‘Mos votoni çamin Dash Tahirin!’
Në ceremoninë e hapjes së fushatës elektorale, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi komentoi listat e kandidatëve për deputetë. Idrizi tha se një vota p...
Ish-deputeti i PD braktis PDIU në Kukës: ‘Vjen PD në zgjedhje?…Tërhiqem nga gara!
Ish­ deputeti i PD, Fatos Hoxha, që u përfshi  në listat e PDIU për Kukësin, ka lnjoftuar sot tërheqjen nga gara për 25 qershorin. Me anë të një l...
PS ndryshon kandidatin në Kavajë, ja cili është kandidati i fundit.
(FOTO ARKIV: Në Kavajë qeveria socialsite ndan dëshmitë e legalizimeve)/ Partia Socialiste ka zgjedhur një emër të ri për kandidat në zgjedhjet...
Ministrja e Financave, Vukaj, paralajmëron Doganat: “Mos prekni votën!”.
(FOTO: Helga Vukaj, ministre e Financave)/ Ministrja e Financave, Helga Vukaj, ka dhënë porositë e para, gjatë inspektimit të bërë në Degën Dog...
Cilët janë dy kandidatët (PD-PS) për Bashkinë e Kavajës?
(FOTO: Selia e Bashkisë, Kavajë)/ Kavaja do të votojë më 25 qershor për kreun e ri të Bashkisë dhe për deputetët, njëkohësisht. Përditë e më...
Kolegji Zgjedhor hedh shortin për ankesën e Opozitës ndaj KQZ. Ja lista e gjyqtarëve. Relator Gjin Gjoni.
(FOTO: Gjatë hedhjes së shortit në Gjykatën e Apelit)/ Dje Opozita vendosi të ankimojë ligjshmërinë e pranimit të listave të 18 qershorit në Ko...
Tërheqja qeveritare nga ‘Kavaja’- shëmbëlltyra e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.
Nga: Veritas.com.al/ Pak kohë pasi ambasadori i shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është larguar nga zyra e kryeministrit Rama, ky ka formuluar ...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedh...
HAP PAS HAPI ME KRIZEN POLITIKE/Deformohet e vërteta e takimit Rama-Basha. Reagon Presidenti.
Presidenti i  Republikës ka reaguar pas lajmeve në media në lidhje me takimin e mundshëm mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulz...