Pse takohen në këtë stinë të nxehtë ‘dhune’ Ministri i Brendshëm dhe Kryetari i SISH?
Akoma nuk ka gjë të shpallur publikisht pse janë takuar sot dy ‘personalitetet’ e zbulimit dhe të ndalimit të dhunës në vend, Demiraj dhe Visho Aj...
Kandidati i partisë së Topit tërhiqet nga gara dhe mbështet PS-në. Video
  Kandidati i partisë FRD (Fryma e Re Demokratike) e Bamir Topit në Pukë është të tërhequr nga gara elektorale dhe ka deklaruar se i bashk...
Pas thirrjes për ‘shkarkim nga detyra’ reagon Drejtori i Policisë, Çako
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka reaguar pas akuzave të bëra nga LSI-ja, gjatë ditës së sotme, ku u dhunuan disa simpat...
Dhuna në fushatë/ LSI thirrje për shkarkimin e Haki Çakos, ose “Qytetarët të ruajnë veten!”. VIDEO
(FOTO: Romina Kuçi e LSI në spital)/ Lëvizja Socialiste për Integrim, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm Drita...
Sulm ndaj shefit të shtabit elektoral të opozitës në Pukë, Nard Ndoka: “Akt vandalist!”
Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar dhe shkatërruar me mjete të forta makinën e Shefit të Fushatës Elektorale të opozitës në Fierzë, Gjin ...
Shkelet edhe zakoni kanunor: U zihet pritë dhe goditen dy gra në Pukë, kryetarja e LSI dhe kryetarja e Gruas e LSI.
Më në  fund thyhet edhe zakoni kanunor mijëra vjeçar i malësive të Shqipërisë që nuk lejon t'u zihet pritë grave dhe as të 'preken' gratë. Ka ndod...
Majlinda Bregu e PD: ‘Beteja sapo ka filluar…’ brenda PD
Demokratja Majlinda Bregu  tha se beteja sapo ka filluar duke shtuar se nuk i vjen mirë që largohet nga parlamenti. Demokratja ka kujtuar fjalët e...
Patozi përplaset me Ramën jashtë Kuvendit: ‘Ti ike nga PD kur … Top Channel’.
Deputeti i PD-së, Astrit Patozi është përplasur sot me kryeministrin Rama pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament, ku u votuan listat e emërim...
Javën e fundit po përmenden ‘armët’ për fushatën zgjedhore.
Nga L. Skiro Qysh nga ditët më stresuese ‘të Çadrës’, nuk ishte përmendur më fjala ‘luftë’, as ‘revolucion’ as ‘armatosje’. Zhvillimet e qeta t...
Thirrja për policinë, tërhiqet Rama: Gabimi mbetet i imi
Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter, ka kërkuar ndjesë dhe është tërhequr nga qëndrimi mbi thirrjen që dje i bëri policisë, që pas...