Samsung nën hetim; kërkohet arrestimi i trashëgimtarit të bosit.
(FOTO: Lee Jae-yong para kamerave)/ Prokurori special i Koresë së Jugut është duke kërkuar një urdhër arresti për trashëgimtarin e Samsung-ut, ...
Kina shfaq ambiciet e saj hapësinore në një Libër të Bardhë
Kina ka në plan misionet në Hënë dhe pastaj në Mars në pesë vitet e ardhshme Kina botoi të martën, më 27 dhjetor, Librin Bardhë në të cilin ajo...
Pajisjet “Smart” të shtëpisë u përdorën si armë në sulmin botëror kundër Internetit
Sulmi mbi Internetin, që u krye të Premten dhe shkaktoi trazira në botë, u krye duke përdorur pajisje që përdoren në shtëpi, si kamera dhe printer...
Korea e Veriut ka vetëm 28 websites
  (CNBC) Dikush në Korenë e Veriut është i shqetësuar. Shteti i sekreteve, në njëfarë mënyre, aksidentalisht ka hapur akses në të gj...
Risi e fundit nga Whatsapp [FOTO]
Aplikacioni pronë e Facebook për shkëmbimin e mesazheve, Whatsapp ka sjell një risi në këtë platformë. Whatsapp ka lëshuar aplikacionin për desktop i...
Microsoft zbulon Lumia 650, një smartphone $ 200 të Windows 10, që del në shitje në Evropë nga 18 shkurti
Nga: Endri ALLMUCA Me çmim 199 $, Lumia 650 vjen në ngjyrë të zezë ose të bardhë, dhe do të jetë në dispozicion vetëm në një pjesë të vogël të treg...
Një e fshehtë e vogël që nuk e dini kur keni mbi 150 miq në Facebook
Që miqësitë në Facebook nuk janë gjithmonë të vërteta, këtë e dimë mirë, por a e dini se është thuajse e pamundur të keni më shumë se 150 miq në r...
7 arsyet pse duhet të zgjedhim Android në vend të Apple
Viti që lamë pas ishte vit i mirë për Android-in nëse konsiderohen raportet e fundit ku tregohet se zotëron 84.7% të tregut, transmeton lajmi.net....
Bateria që zgjat një javë, së shpejti në treg
Kjo kompani ka nënshkruar një marrëveshje me një prodhues të celularëve për ta sjellë këtë teknologji në celularë. Kompania nuk ka zbuluar se m...
Kujdes nga Whatsapp, po ju merr të dhënat!
Do t'iu vij si mesazhet e tjera por ju nuk duhet te klikoni ne mesazhin qe duket se ka ardhur nga nje mik. Nese do ta beni do t'iu dalin oferta t...