Etiketa: covid-19

Rama: Duam të lehtësojmë lëvizjen por…
Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në Facebook është shprehur se ndihet shumë i mërzitur nga ajo se çfarë ka ndodhur sot.  Postimi: Sot jam mërzitur pa masë nga pamjet skandaloze të ...
COVID-19 mund të transmetohet përmes ‘feçes së aerosolizuar’, paralajmëron studimi
Chris Ciaccia | Fox News Shkencëtarët ende po mësojnë shumë rreth COVID-19 dhe si përhapet, por ata kanë mësuar se ai mund të transmetohet përmes "feces së aerosolizuar", sipas një studimi të r...
Si ta ndalojmë virusin të mos na bëjë të gjithëve obezë
AFP Paris (AFP) - Koronavirusi ka tronditur botën si asgjë tjetër. Por, përtej numrit të tmerrshëm të vdekjeve, shkatërrimit ekonomik dhe frikës, virusi ka të ngjarë të lërë një tjetër shenjë t...
Në Kosovë nis përdorimi i ilaçeve që i aprovoi Trump kundër koronavirusit
Tashmë ka nisur të përdorën edhe në Kosovë dy ilaçet, kombinimi i të cilave supozohet se zvogëlon qëndrueshmërinë  e virusit Covid-19. Ilaçet për herë të parë u aprovuan për përdorim nga President...
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri, COVID-19 i merr jetën një tjetër pacienti
Shkon në 17 numri i viktimave në Shqipëri si pasojë e koronavirusit. Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë sot një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, tek...
SHBA do t’i mbijetojë koronavirusit si udhëheqëse e botës. Ringritjet janë specialitet i Amerikës
Walter Russell Mead Janë dy epidemi të përhapura sot në SHBA: koronavirusi dhe një ndjesi shqetësuese e dështimit kombëtar. Ashtu si të ashtuquajturit Kamzhikues, të cilët bridhnin nëpër Evropë...
COVID-19/ 1 milionë të prekur në botë, pothuajse 14 mijë viktima në Itali
Ekspertët kishin paralajmëruar para pak ditësh që sipas statistikave që po paraqiteshin brenda kësaj jave do të kapej shifra e 1 milion të prekurve nga Koroanvirusi. Të vdekur janë 51354 ndërsa...
Alarmante në Shkodër/ Nga 15 teste, 12 dalin pozitiv me Koronavirus
Një shifër e frikshme na vjen nga qyteti i Shkodrës ku nga 15 teste të bëra sot për Koronavirus kanë rezultuar 12 persona pozitiv.  Të gjithë janë pjesëtarë të familjes së dy rasteve të infek...
COVID-19/ 5 pacientë lënë Spitalin Infektiv, të shëruar
TIRANË- 5 persona të tjerë kanë lënë spitalin Infektiv në Tiranë pasi janë shëruar nga Covid-19. Lajmin e  ka bërë publik ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në...
COVID-19/ Në vendin tonë janë 8 fëmijë të prekur
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se ne Shqiperi jane testuar 1919 raste të dyshuara per koronavirus dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 277 raste, nga të cil...
Faqja 3 prej 1912345...10...E fundit »