Etiketa: covid-19

Koronavirusi, shtyhet edicioni i Wimbledonit: anulohet edicioni 2020
Shtyhet edicioni i slam-it mbi barin londinez. Takimi shtyhet drejt për 28 qershor 2021 Nga: Antonio Prisco  - Lajmi ishte në ajër, por tani arrin ai zyrtar: turneu i Wimbledonit është anulu...
Serbia ngre skenën e diplomacisë së maskave për Pekinin
AFP prill 2, 2020, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic ka qenë plot lëvdata për Kinezët, dhe rrugët e Beogradit tani kanë njoftime duke falënderuar për ndihmën e tyre Kur gjashtë mjekë Ki...
Mbi 10000 viktima në Spanjë, 950 vetëm në 24 orët e fundit
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhëna...
CoVid-19/ Shkon në 16 numri i viktimave, 277 numri i të prekurve në vend
Shkon në 16 numri i viktimave nga covid-19 dhe 277 numri i të prekurve në vend. Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik informoi: Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ju bëjmë me dije...
Rusia dërgon aeroplan me furnizime dhe pajisje mjekësore, për në SHBA
  Një aeroplan ushtarak Rus i ngarkuar me furnizime mjekësore la Mosken te mërkurën në rrugë drejt destinacioneve në Shtetet e Bashkuara për të ndihmuar në luftimin e pandemisë koronavirus...
Izolimi drejt fundit? Rama: ‘Po studiojmë disa lehtësime me pikatore të lëvizjes/
Edi Rama bëri me dije se nga java e ardhshme do të fillojnë disa lëshime me pikatore për lëvizjet, nëse, siç tha ai, shifrat e të prekurve nga koronavirusi do fillojnë të bien. “Masat shtrëngue...
Të gjitha masat kufizuese për koronavirusin shtyhen pa afat
Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka firmosur sot një urdhër të ri për masat e marra për shkak të koronavirusit. Në bazë të këtij vendimi, jo vetëm institucionet arsimore, por të gj...
Terroristët kibernetik që përhapin panik për virusin, do të referohen në Prokurori
Nga: Andi Bora, TCH/ Pasditen e së martës, Drejtoria e Antiterrorit, referoi në Prokurorinë e Tiranës, një dosje me persona të cilët dyshohet se kanë përhapur panik nëpërmjet rrjeteve sociale, ...
Ditë të zymta Covid-i, por ka edhe lajme të mira: Pesë mjekë e infermierë të prekur, dalin të shëruaar
  Edhe 5 anëtarë të personelit shëndetësor rezultojnë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...
Kina teston vaksinën te 108 persona: A mund të jetë ky fundi i koronavirusit?
Në një kohë kur thuajse të gjitha vendet e botës po përballen me COVID-19, duket se një lajm plot shpresa vjen nga Kina. Pikërisht lajmi i mirë vjen nga Wuhani, vendi ku ka origjinën dhe ky vir...
Faqja 4 prej 19« E para...23456...10...E fundit »