Etiketa: is_tag

COVID19/ Mbyllet Evropa, gjithçka për të luftuar valën e dytë.
Republika Çeke ka mbyllur shkollat dhe baret, kafenetë dhe restorantet Holandezet po mbyllen dhe Franca mund të vendosë ‘shtetrrethimin’, ndërsa qeveritë Evropiane luftojnë për të mbajtur nën kont...
Që nesër nis periudha e maskës së detyrueshme. Por ka edhe disa përjashtime…
Tiranë- Duke filluar nga dita e nesërme, datë 15 Tetor, mbajtja e maskës do të jetë e detyrueshme për t’u mbajtur kudo në ambientet jashtë shtëpisë. Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, A...
Koronavirusi nuk kursen as Cristiano Ronaldon, kampioni rezulton pozitiv!
Pas situatës alarmante të krijuar tek ekipi i Interit si pasojë e koronavirusit, raportohet se edhe ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me virusin. Raportohet portugezi ka ...
COVID19/ Sot kanë humbur jetën pesë pacientë, janë infektuar 182: Kurba në rritje!
Pesë persona kanë ndërruar jetë ditën e sotme nga COVID-19, ndërsa janë infektuar 182 të tjerë gjatë 24 orëve. 1055 testime janë kryer në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozit...
I infektuar me Covid, ndërron jetë në moshë të re drejtori në Bashkinë e Tiranës! Veliaj bën dedikimin prekës.
Drejtori i Përgjithshëm i Objekteve Publike në Bashkinë e Tiranës, Feti Fanaj, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 39 vjeçare, pas një beteje të gjatë me Covid-19. Lajmin e hidhur e ka bër...
Manastirliu: Terapia me remdesivir- falas për pacientët në spitale, përgatitemi për rritjen e testimeve
Ministre e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri me dije se është arritur marrëveshja për trajtimin e të sëmurëve me Covid në vend me Remdesivir. Në një konferencë për shtyp, Ministrja bëri me...
‘Nga java tjetër- maska e detyrueshme në çdo ambient, edhe në rrugë’/ Rama: Nga dita e enjte…
Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient. Këtë e bëri me dije Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm në një deklaratë për shtyp me ministren e shëndetësisë. Kjo masë parandaluese ndaj kor...
4 të vdekur nga COVID-19, 162 raste të reja në 24 orë
Katër persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se janë identifikuar 162 raste të reja me COVID-19. Po ashtu, mësohet se janë shë...
Presidenti Donald Trump nuk ka më simptoma të COVID-19/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë
Mjeku i Shtëpisë së Bardhë, Dr. Sean Conley tha të martën se presidenti nuk po shfaq asnjë simptomë pasi u kthye në shtëpi të hënën në mbrëmje pasi mori trajtim për koronavirusin. "Këtë mëngjes...
Shtëpia e Bardhë lëshon foton e re të Trump nga Walter Reed
-Trump është përpjekur të projektojë një imazh të forcës gjatë qëndrimit të tij të shkurtër në spital- Shtëpia e Bardhë lëshoi të Dielën një fotografi të re të Presidentit Trump duke punuar në ...