Etiketa: is_tag

COVID19/ Sot ishte një ditë e keqe, 4 viktima dhe 149 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë kryer 963 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 149 persona me COVID-19 në 24 orët e fundit. Fatkeqësisht 4 pacientë kanë humbur jetën. Dr. Eugena To...
Ekipi mjekësor i Trump thotë se ai po bëhet ‘shumë mirë’; 48 orët e ardhshme janë ‘kritike’
Presidenti Trump po "bëhet shumë mirë" dhe nuk ka vështirësi në frymëmarrje, tha ekipi i tij mjekësor të shtunën - edhe pse një zyrtar i lartë i administratës paralajmëroi që 48 orët e ardhshme do...
Donald Trump transferohet në spitalin Walter Reed ‘me një kujdes të madh’.
Presidenti Donald Trump do të transferohet në spitalin Ushtarak Walter Reed për disa ditë "me një kujdes të madh" siç Shtëpia e Bardhë njoftoi të Premten. "Nga një kujdes i madh dhe me rekomand...
Presidenti Trump dhe Melania, pozitivë me koronavirusin, por ndjehen mirë, vendosen në karantinë në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti Donald Trump e shpërndau lajmin vetë përmes një mesazhi në Twitter pak para orës 1 të mëngjesit ET të Premten. Presidenti Trump njoftoi të Premten herët se të dy, ai dhe Zonja e Parë...
COVID19/ Sot humbi jetën një pacient i vetëm. Sot dita kur u hapen baret dhe rstorantet. Kujdes, thotë MSh.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi se sot janë kryer mbi 1000 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 157 qytetarë teksa ka humbur betejën me virusin e rrezikshëm një pacient. Genta Qirj...
“Ekonomia shqiptare pritet të tkurret në 7.5% këtë vit”, FMN: Ruani rezerva për një pandemi më të rëndë
Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë një deklaratë përmbyllëse të ekipit të Misionit të Monitorimit Pas Programit për shpërndarje të menjëhershme.  FMN në këtë deklaratë të fundit pas përfundimit...
Infektohet ‘gjeneralja’ e luftës kundër koronavirusit, Silva Bino, shefe e Epidemiologjisë në ISHP.
Infektohet me koronavirus, shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino. Lajmi konfirmohet për publikun nga burime pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Mësohet se Bino ...
“Bota do ta mposhtë Covid-19″/ Ambasada e SHBA ndan mesazhin e Donald Trump: Tre vaksina në fazat e fundit të testimit
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka publikuar një pjesë të fjalës së Presidentit amerikan, Donald Trump, të mbajtur në Kombet e Bashkuara, ku flet për pandeminë e koronavirusit. ...
Një rënie e lehtë e Covid19 në 24 orët e fundit, vetëm 108 raste, me 2 viktima
Ne 24 oret e fundit kemi 108 raste me Covid-19 dhe vetem dy te vdekur. Nderkohe jane 88 paciente te sheruar, sipas njoftimit te MSH. Ne dy spitalet po trajtohen 179 paciente, ku pese jane te intub...
COVID19/ Sot ishte dita pa viktima, 134 pozittivë, 100 të shëruar.
Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orë kanë rezultuar pozitivë 134 persona, ndërsa kanë mposhtuar ...