Etiketa: is_tag

Britania bën thirrje: ‘Shmangni ‘festat e fundjavës’, jo më shumë se gjashtë persona së bashku..
Publiku nuk duhet ta trajtojë këtë fundjavë si një "festë" përpara se kufizimet e reja të Anglisë për koronavirusin të koduara "Rregulli i Gjashtë" të hyjnë në fuqi të hënën, ka paralajmëruar poli...
COVID/ AstraZeneca nis prodhimin e 30 milionë vaksinave porositur nga qeveria britanike.
Gjigandi farmaceutik, AstraZeneca, tashmë e ka filluar prodhimin e 30 milionë dozave të vaksinës kundër koronavirusit, të cilat i ka porositur qeveria britanike. Kjo vaksinë është duke u zhvilluar...
COVID/ Tetë të burgosur infektohen në burgun e Drenovës
Në burgun e Drenovës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 8 të burgosur. Mediat bëjnë të ditur se gjithashtu janë kryer tamponët për një nga sektorët e katit të dytë, të këtij burgu. Të burg...
Dr. Kalo: ‘Kohë kovidiane. Për ne nuk ka pushime e festa. As për ju, qytetarë, nuk ka pakujdesje!’.
Teksa Shqipëria mbylli një tjetër javë të vështirë të koronavirusit, mjeku i njohur infekisonist, Tritan Kalo, ka njoftuar se në kalendarin e mjekëve që po përballojnë COVID-in janë hequr festat e...
COVID19/ Rriten infektimet në 24 orët e fundit: 153 raste të reja dhe 4 viktima
(Foto Arkiv) Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 847 testime prej të cilëve 153 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet ...
COVID19/ Shqipëria në 24 orët e fundit: 135 raste të reja dhe 6 viktima
Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë humbur jetën 6 perosna janë regjistruar 135 raste të reja dhe 94 qytetarë janë shëruar. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është: 33 raste në...
COVID19/ Berlusconi shtrohet në spital. Zëra nga ‘Forza Italia’ thonë se është jashtë rrezikut.
Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi, 83 vjeç, u shtrua në një spital të Milanos mbrëmjen e së enjtes, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19. Partia e tij Forza Italia tha në një deklaratë se...
Debati mbi pacientin 65-vjeçar me COVID u hodh nga kati i katërt i spitalit. Mjekja: ‘Po trajtohej edhe për probleme psikologjike’.
Një mjeke pneumologe e spitalit “Shefqet Ndroqi” ka reaguar për ngjarjen  që u shënua dje në këtë spital, ku një pacient 65-vjeçar i dha fund jetës, duke u hedhur nga kati i katërt i pavijonit. Me...
Silvio Berlusconi pozitiv me koronavirus, mjeku personal konfirmon lajmin.
Silvio Berlusconi ka dal pozitiv me koronavirus. Lajmin e konfirmon mjeku i tij personal Alberto Zangrillo i cili shprehet se: “Ai është asimptomatik, i izoluar në shtëpi”. Tamponi është kry...
Sot COVID/ Humbën jetën 6 pacientë; gati 1 në 10 të testuar rezulton i infektuar
  Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 812 testime prej të cilëve 93 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Co...