Etiketa: is_tag

Irani teston raketë bërthamore si sfidë ndaj presionit të Trump.
Irani thotë se ka testuar me sukses një raketë me rreze të mesme, si karshillëk ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Lëshimi i raketës ‘Khoramshahr’, e cila a një rreze prej...
A do të kthehen muxhahedinët nga Shqipëria në Iran?! Krimi nuk është njëri ‘i mirë’ tjetri ‘i keq’
  Ndryshimi i ‘klimës’ politike në Perëndim, ku politikat e kufijve të hapur dhe të ‘dyerve të shqyera’ të kryera nga elitat liberale majtiste dhe qeveritë demagogjike ndodhen në ‘morsën’ ...
Rouhani i Iranit emëron tre gra zëvendës- presidente
( FOTO: Zonja Ebtekar është riemëruar si zëvendës presidente)/ Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka emëruar tre gra si zëvendës-presidente dhe një grua si asistente e të Drejtave Civile, pas...
Terorizmi iranian po depërton në Shqipëri/ DASH
“Iran News Update”, duke iu referuar raportit të DASH, shkruan se Irani po e shton gjithnjë e më shumë praninë e tij dhe burimet në Europë, veçanërisht në Ballkan ku mes vendeve të tjera e shënjes...
Sulmet e para të IS në Iran. 12 të vdekur pranë Parlamentit dhe te mausoleumi Khomeini.
(FOTO: Ky mesazh, i postuar nga 'Fars News', tregon shpwrthimin jashtë mausoleumit)/ Një sulm i dyfishtë mbi parlamentin Iranian dhe mausoleumin Ayatollah Khomeini  në Tehran, kanë vrarë të pak...
Një anije Amerikane hap zjarr mbi anijet Iraniane në Gji.
  (FOTO: Momenti kur Forcat detare Amerikane qëllojnë mbi anijet Iraniane gjatë incidentit të Fortesës së  Hormuzit)/ Para tre orësh/ Veritas.com.al/ Një anije Destrojer e Shteteve t...
Ish presidenti i Iranit, Rafsanjani vdes në moshën 82 vjeç.
(FOTO: ish presidenti i Iranit, Rafsanjani)/ Ish- presidenti i Iranit, Ali Akbar Hashemi Rafsanjani, një figurë dominonte në politikën e vendit që nga vitet 1980, ka vdekur në moshën 82 vjeç- r...
Ayatollah për Trump: “Ne do të rezistojmë deri në frymën e fundit!”
  (FOTO: Manifestime në Iran duke përqeshur liderët amerikan) Gjatë faljeve të të Premtes, Ayatollah Ahmad Khatami i Iranit paralajmëroi Presidentin e zgjedhur të shteteve të Bashkuara ...
Rouhani i Iranit për Presidencialet në Amerikë: Do të preferoja nga e keqja te më keq, ose nga më e keqja te keq”.
Presidenti Iranian, Hassan Rouhani kritikoi Clinton dhe Trump duke i "akuzuar dhe duke i tallur" për sjelljen e tyre gjatë debateve të fushatës elektorale. Rouhani foli në daljen e parë publike rr...
ISIS ka përdorur armë kimike ndaj trupave amerikane në Iran
  Ushtria amerikane ka ngritur dyshime se Shteti Islamik mund të ketë sulmuar bazën e trupave amerikane në Irak me armë kimike. Sulmi i ndodhur ditën e martë, fatmirësisht nuk pati asnjë viktim...