Etiketa: is_tag

Benjamin Netanyahu betohet si Kryeministër i Izraelit
Benjamin Netanyahu të enjten e 29 dhjetorit është betuar lider i asaj që ka të ngjarë të jetë qeveria më e djathtë e vendit në histori.   Netanyahu dhe qeveria e tij u bet...
Vizita e Ramës i hapi derën. Pse Izraeli po pritet krahëhapur në Ballkanin Perëndimor?
Shkruan Jasmin Mujanović, Just Security Shkurtimisht, çdo problem i mundshëm në marrëdhëniet Izrael-Ballkan Perëndimor janë ato që trajtohen më së miri duke avancuar dhe t...
Rama në Izrael organizon ‘Natën e Nderit’ për shqiptarët atje! “Shpëtimi i hebrenjve, pjesë e ‘thesarit’ tonë kombëtar”, tha Rama
Në mbyllje të vizitës së tij dyditore në Jerusalem, Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin “Nata e Nderit”, organizuar në emër të të gjithë shqiptarëve, nga izraelitët. Rama tha se historia e b...
Rama pritet nga kryeministri i Izraelit, në fokus të bisedimeve bashkëpunimi dypalësh në sigurinë kibernetike
Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto gjatë takimit që ai zhvillloi sot me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi. Rama krahas fotove të publikuara në Facebook shkruan se ka biseduar me kr...
“Hitleri ishte hebre”, Presidenti izraelit: Lavrov po përhap gënjeshtra antisemite.
Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, është habitur nga komentet e bëra këtë javë nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, të cilat përfshinin pretendimin se 'edhe Hitleri kishte gjak hebre'. ...
Pronari izraelit i “Call Center” arrestohet në Tiranë bashkë me 35 të tjerë.
Rafael Genish, pronari i një “Call Centeri” në Tiranë është prangosur bashkë me 35 të tjerë, mes tyre shqiptarë dhe të huaj me akuzën e mashtrimit kompjuterik të shtetasve të huaj nga Tirana....
Izraeli vë në lëvizje ushtrinë: Ja planet kundër Gazës
Lorenzo Vita Lufta midis Izraelit dhe Gazës vazhdon në mënyrë të pashmangshme. Hedhjet e raketave nga Rripi vazhduan gjatë gjithë natës (më shumë se 1300 sipas vlerësimeve nga forcat e armatosu...
Izraeli mobilizon 9,000 rezervistë përpara një pushtimi të mundshëm tokësor
Izraeli ka thirrur 9,000 rezervistë dhe ka mbledhur të paktën tre brigada në kufirin e Gazës përpara një pushtimi të mundshëm tokësor të territorit të qeverisur nga Hamasi. Në sulmet e fundit t...
Një dëshmitar izraelit dëshmon për krizën në Tel Aviv
  Eitan Singer, një baba 50 vjeçar izraelit i tre fëmijëve që jeton në veri të Tel Aviv, ka folur për BBC për situatën në terren atje: "Ne menduam se po ktheheshim në një rutinë pas Cov...
Studimi nga Izraeli thotë se vaksina e BioNTech ‘pengon transmentimin e virusit’.
Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech.  Studimet e fundit në Izrael për efektshmërinë e v...