Etiketa: kosova

Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleanc...
Sot mbahen zgjedhjet në Kosovë, SHBA bën thirrje: Votoni, tregoni dashurinë për vendin tuaj dhe familjen
Sot ne Kosove mbahen zgjedhjet e jashtezakonshme parlamentare, nga ku do te dale parlamenti, qeveria dhe presidenti i ardhshem. Zgjedhjet kesaj here zhvillohen me nje rezultat thuajse te parashiku...
Joe Biden i kërkon Vuçiçit ‘njohje të ndërsjelltë me Kosovën’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden i ka kërkuar presidentit serb, Aleksander Vucic, njohjen e Kosovës. Këtë ai e ka bërë në një letër urimi, drejtuar Vuçiç, në ditën e ...
Kosovë/ Gjykata supreme vendos: Albin Kurtit nuk i lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
Gjykata supreme ka vendosur që Albin Kurti nuk do të lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Gjykata Supreme ka pranuar pesë ankesa nga subjektet politike të ushtruara kundër vendimeve ...
Në Kosovë vazhdon epoka Trump, në 1 shkurt nënshkruhen marrëdhëniet diplomatike me Izraelin.
Kosova dhe Izraeli do të lidhin marrëdhënien diplomatike në 1 shkurt, sipas Ministrisë e Punëve të Jashtme të Kosovës.  Në njoftimin për media thuhet se Republika e Kosovës po hyn në një etap...
Kosovë/ Albin Kurtit dhe 46 të tjerëve s’u lejohet të garojnë në zgjedhje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit. Rrjedhimisht, ai do të hiqet nga lista e kandidatëve të LVV-së, kanë bër...
Vjosa Osmani si listë dhe Albin Kurti si parti, nënshkruajnë si presidenti dhe kryeministri i nesërm.
Tashmë është zyrtare Vjosa Osmani dhe Albin Kurti do të garojnë në një listë të përbashkët zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë  Në një konferencë për shtyp të përbashkët...
Shqipëria i dhuron Kosovës vaksina anti-covid. Rama: ‘Ndryshe nga BE, jemi një në gëzim e në hall’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nga java e ardhshme pritet që Shqipëria t’i dhurojë disa doze vaksine anti-covid Kosovës. Në një prononcim për mediat, pak pasi bëri dozën e parë të vaksinës a...
A nuk ndjeni mosmirënjohje në Kosovë?
Frrok Çupi Pal Leka gati u linçua nga ‘friends-ët’ pse postoi një bisedë me Hashim Thaçin. Hashim Thaçi i kishte telefonuar nga Gjykata Speciale e Hagës ku po pret gjykimin ‘për krime lufte’; i...
HAXHIU PËR VAKSINIMIN E QYTETARËVE NË VERI TË KOSOVËS/ HOTI U DORËZUA SI KURTI PARA SERBISË
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka folur për iniciativën e Serbisë për t’i vaksinuar qytetarët në Veri të Kosovës, veprim që sipas haxhiut është dorëzim para Serbisë, njof...
Faqja 2 prej 2612345...1020...E fundit »