Etiketa: is_tag

Thaçi e sulmon Berishën për Presidentin Rugova, të cilin dëshironte ta vriste vetë.
Nga: Gazeta Express/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përdorë Ibrahim Rugovën për të akuzuar Sali Berishën se është kundër shqiptarëve të Kosovës. Thaçi ka thënë se sa ishte gjallë Rugo...
Sali Berisha nuk pajtohet me idenë e Hashim Thaçit për ndarjen e Kosovës
Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka dalë kundër idesë së ndryshimit të kufijve dhe shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, shkruan Express. Madje, ka thënë se nuk du...
KOSOVË- SERBI, LUFTA FAKE.
Frrok Çupi/ Pse të mos ketë edhe një luftë ‘fake’ mes dy shteteve fqinjë: Serbi dhe Kosovë?! Ora e kësaj ‘lufte’ ka ardhur tani. Tani, kur: 1.Serbia ndodhet në një gjendje krize humane. Shifrat...
Sipas Serbisë, presidenti Trump mund të hapë rrugën për ‘kompromis’ për Kosovën
  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, gjatë takimit që e pati dje me këshilltarin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se John Bolton është shprehur se SHBA-ja është e g...
Ndahet nga jeta Adem Demaçi
Eshtë ndarë nga jeta, sot e Enjte, veprimtari i shquar shqiptar i Kosovës, Adem Demaçi. Lajmi është bërë i ditur nga nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti në seancën e legjislativit. Deputet...
Behgjet Pacolli kishte frikë për vete, prandaj thërriste kundër kullës së Aviacionit
Para pak ditësh, teksa udhëheqja kosovare po fluturonte drejt Brukselit me avionin privat të Behgjet Pacollit- zëvendëskryeministër dhe ministër i Jashtëm i Kosovës- në një moment PAcolli shpërthe...
Policia: ‘Mos postoni foto nga dasmat, se iu gjejnë hajnat!”/ Kosovë
Policia e Kosovës në një komunikatë dërguar sot mediave ka përsëritur se është e përkushtuar për ruajtje të rendit dhe ligjit si dhe për mbrojtjen e pronës së qytetarëve. Në njoftim, policia ra...
Negociatat Serbi- Kosovë/ Shtypi gjerman: ‘Si një film i njëanshëm’
Shkruan: DW/ Pas takimit të pasuksesshëm të mërkurën mes presidentit të Kosovës, Thaçi dhe atij serb, Vuçiq, shtypi gjermano-fon i kushton vëmendje ngecjes së negociatave mes dy vendeve por edh...
Si gënjyen “Baballarët e Kombit”, plus Baton Haxhiu për dramën në avion
Nga: Express/ Dramën që e shitën në opinion “Baballarët e Kombit” përmes gazetarit Baton Haxhiu, rezulton që ishte një gënjeshtër e pastër. Sipas tyre, Kulla e Trafikut Ajror i kishte futur ata...
Kështu jemi, njësoj, Behgjet vëllai!
Nga: Agim Xhafka/ Behgjet Pacolli dje ka shkruar me indinjatë se një recepsionist hoteli në Durrës është sjellë arrogant me një kosovar. Kështu jemi gatuar ne shqipot, Behgjet vëllai. Njësoj...