Etiketa: is_tag

Pasi u tërhoq nga ‘shfuqizimi’ i Gjykatës Speciale, ambasada e SHBA i jep vizën kryeministrit Haradinaj
Ambasada amerikane në Prishtinë ia ka lëshuar vizën kryeministrit Ramush Haradinaj, vetëm pasi shefi i ekzekutivit u tërhoq nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale, i kanë thënë burime të mirinformuara...
Spanja, nën presionin e Katalonjës, nuk njeh shtetin e Kosovës/ Veçernje Novosti.
Siç shkruan Veçernje Novosti e Serbisë, Madridi nuk heq dorë nga qëndrimi i saj se Kosova po ‘bllokon euro-integrimin’. Spanja ka deklaruar se mund të pajtohet me anëtarësimin e Kosovës në BE, por...
Një fermer kosovar ka rritur katër ujq, njërit, më të fortit i ka vënë emrin ‘Trump’
Një fermer kosovar e ka shprehur admirimin e tij ndaj Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duke i vënë njërit nga ujqërit e ti të shtëpisë emrin 'Trump', në nderim të energjive dhe ...
I dyshuari për vrasjen e Ivanoviq në Mitrovicë nuk do të arrestohet…
Edhe pse gishti i është drejtuar si ‘i dyshuar’ në vrasjen e liderit serb në Kosovë, Ivanoviq, policia i quan spekulime thëniet se ’pritet të arrestohet’. Policia e Kosovës ka deklaruar për rap...
Vuçiq Vendos Lule në Vendin ku u Vra Ivanoviqi
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq vendosi kurorë me lule te vendi ku u vra Oliver Ivanoviqi. Pas vizitës në manastirin Banjska ku dha porosi për paqe, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ...
Nis retorika e ashpër mes Beogradit dhe Prishtinës mbi vrasjen e Ivanoviq.
( FOTO: Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq)/ Serbia akuzon Kosovën se nuk lejon bashkëpunimin në hetime mbasi e di kush e ka vrarë Ivanoviqin dhe po tenton ta mbulojë. Kjo ësht...
Vrasja e Ivanoviqit, Dështim Për Gjithë Kosovën
-Është e rëndësishme ta kuptojmë vdekjen e tij si një ngjarje, sesa ta përdorim vdekjen e tij për të zbatuar kuptime që tashmë i kemi. -Kjo nuk ishte përpjekja e parë ndaj jetës së Ivanoviqit. ...
Vuçiq do të vizitojë Kosovën; Qeveria i jep leje presidentit të Serbisë.
Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme, raporton Express. Këtë e ka konfirmuar për KTV-në, Jetlir Zyberaj...
Veton Surroi thotë se një ‘delegacion parlamentar’ duhet të shkojë në varrimin e Ivanoviqit
Ish-kryetari i ORA-s, publicist dhe gazetar i njohur, Veton Surroi, thotë se në varrimin e Oliver Ivanoviqit pjesëmarrës do të duhej të ishte një delegacion parlamentar (maxhorancë dhe opozitë) ng...
‘Vija’ e të vërtetës mbi vrasjen e Ivanoviq përcakton si do të jenë punët në Ballkan. Akoma herët.
Me përqendrim dhe kujdes maksimal, Policia e Kosovës dhe e BE po punojnë për gjetjen e të vërtetës pse dhe nga kush u vra dje politikani serb në tokën e Kosovës. Mjetet e hetimit janë vënë në t...