Etiketa: is_tag

Rastësi, apo zgjedhje perfekt!? Si sot katër vjet është vrarë një aktivist i Oliver Ivanoviq
(FOTO: Dimitrije Janiçeviq, i vrarë si sot 4 vjet më parë)/ Në të njëjtën ditë, brenda katër vjetësh u vranë të dy. Rastësia ka gjasa më të pakta se zgjedhja perfekt e vrasësve: Në mëngjesin...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar dje se ‘nëse S...
Vritet Oliver Ivanoviq, lideri i serbëve të Kosovës.
Lideri i Iniciativës Qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri, ku ka humbur jetën. Lajmin e ka konfirmuar Kse...
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj- pushimet e Vitit të Ri në hotelin më të shtrenjtë në botë.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë. Pushimet familjare të zotit Haradinaj kan...
Në Kosovë burgosen deputetë; në Tiranë mbrohen deputetët e inkriminuar- brenda të njëjtës ditë
Sot, e mërkurë, ndërsa në Tiranë deputetët e hetuar për krime Rakipi i PDIU dhe Rahovica i LSI, janëe mbrojtur nga KQZ për të mos u hequr mandatin, e kundërta ka ndodhur në Kosovë... Në Kosovë ...
Albin Kurti edhe zyrtarisht kandidat për kryetar i Vetëvendosjes
Albin Kurtit iu është zyrtarizuar si kandidatura për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Këta e kanë konfirmuar komisioni zgjedhor i brendshëm i Lëvizjes Vetëvendosje. “Komisioni Zgjedhor i Përgj...
Vatikani po flet si ‘majtist’, Don Lush Gjergji si konservator: “T’u kthehemi vetes dhe rrënjëve tona”.
Në meshën e krishtlindjeve Don Lush Gjergji ka kërkuar nga besimtarët kthimin te vetvetja dhe te e vërteta. Gjatë fjalës së tij në meshën e krishtlindjeve të zhvilluar në Katedralen “Shën Terez...
FUNNY/Nesër në mesditë, kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, do t’i mbërrijë një donacion
Nuk bëhet fjalë për ndonjë investim në infrastrukturë të vendit. Është fjala për kravata të mbledhura në kuadër të një ‘aksioni humanitar’ disaditor të ndërmarrë nga një qytetar i Prishtinës, s...
Ç’TË BEJMË KUR S’KEMI Ç’BËJMË?!…
Frrok Çupi/ E dini pse u sajua në Korçë mbledhja e dy qeverive Kosovë dhe Shqipëri? Se nuk kishin çfarë bënin... Çfarë të bënte qeveria e Kosovës, të qëndronte në Kosovë?... Edhe mundej, por kur u...
Policia e Kosovës ka arrestuar tre deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për të cilët kishte urdhër arresti nga gjykata.
Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi janë arrestuar sot në oborrin e Kuvendit të Kosovës. Pardje gjyqtari Beqir Kalludra ka lëshuar urdhër arrest për të tretë pasi që ata nuk ja...