Etiketa: is_tag

Kriza e Kosovës nuk do të zgjidhej pa një ‘tradhti’. Pacolli e mori barrën
(Ne qeverine e Kosoves, Haradinaj do te jete kryeminister, ndersa Pacolli minister i Jashtem dhe zevendes- kryeminister) Sot u njoftua se në Kosovë u nënshkrua marrëveshja për zgjidhjen e krizës po...
Milot: Digjet plotësisht autobusi i turistëve kosovarë; asnjë i lënduar, fatmirësisht
Një autobus nga Kosova, i cili kishte marrë rrugën drejt Tiranës është djegur plotësisht në zonën e Milotit, duke krijuar momente paniku. Megjithatë për fat të mirë nuk ka asnjë të lënduar. Zja...
Melaim Zeka pyet Albin Kurtin: “Në ç’orë fole me Trump dhe Merkel, o burrë?….”
Deputeti i NISMA-s për Kosovën, Milaim Zeka, përmes një shkrimi në Facebook, sërish i është drejtuar deputetit të VV-së, kandidatit të kësaj partie për kryeministër Albin Kurti, duke i bërë pyetje...
Albin Kurti në prag të zyrës së kryeministrit. Ish- kryetari: “Ditë e zezë për Kosovën”.
(FOTO: Hoxhaj i LDK, "Nuk i kemi numrat as per kryetar të Kuvendit, as për qeverinë)/ Edhe sot ka dështuar në Kuvendin e Kosovës, zgjedhja e kryetarit të tij. PAN- një koalicion rreth PDK-së së...
Kosovë: Sot ditë zie dhe homazhe për Bajram Rexhepin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur të martën, ditë zie në Kosovë, në nderim të ish kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi, që ndërroi jetë sot në Turqi pas një sëmundj...
Cili ishte Bajram Rexhepi? Doktori, UÇK-isti, kryeministri i parë, dhe i heshturi…
Në moshën 63-vjeçare ka ndërruar jetë sot në një spital në Turqi ish-kryeministri i parë i Kosovës, Bajram Rexhepi. Rexhepi ka lindur më 3 qershor të vitit 1954 në Mitrovicë. Në vitin 1979 kish...
Dr. Bajram Rexhepi, ish-kryeministër i Kosovës, ndërron jetë në Stamboll
Ish- kryeministri kosovar Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën ishte duke u trajtuar në Stamboll të Turqisë- raporton KosovaPress. Burime për median, brenda spitalit at...
Lëvizja ‘Vetëvendosje’ e Kosovës, vetëshpallet Parti Leniniste
(FOTO: Zgjim Hyseni)/ Krejt ato që janë thënë për Lëvizjen Vetëvendosje, që është subjekt politik i orientuar drejt marksizmit-leninizmit, po dalin se kanë qenë të vërteta- shkruan ‘Expess’. ...
Gazetari kosovar Qani Mehmeti ndërroi jetë në moshën 64 vjeç
Sot në orët e para të mëngjesit, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë publicisti dhe redaktori i vyer i Radio Televizionit të Kosovës, Qani Mehmedi- njoftoi ‘KosovaPress’. Qani Mehmedi l...
I arrestuari për krime në New York, shofer i Konsullatës së Kosovës
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u publikua dje njoftimi për arrestimin e gjashtë personave në Nju Jork, mes të të cilëve dy shqiptarë dhe disa të huaj, si dhe 4 të tjerëve në Kosovë, nën dyshim...