Etiketa: is_tag

Basha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të PD, pritet të votohen ndryshime statutore
Këtë të shtunë (datë 18 dhjetor) do të mbahet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, i thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha. Basha do të mbledhë sot në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve de...
Kuvendi i Berishës nis si miting: ‘O Sali o hero gjithë Shqipëria ty të do’!
'O Sali o hero gjithë Shqipëria ty të do', me këto thirrje ka nisur Kuvendi i Sali Berishës, që duket më shumë si një miting. Në stadiumin Air Albania, delegatët u dentifikuan njëri pas tjetrit...
Kuvendi në ‘Air Albania’/ Berisha do t’u paguajë emigrantëve biletat për të ardhur më 11 dhjetor?
Vetëm 2 ditë nga 'Foltorja' Sali Berisha po lëviz të gjithë 'gurët' për të pasur sa më shumë mbështetës në 'Air Albania'. Së fundmi një faqe në Facebook njofton të gjithë emigrantët në Gjermani ...
Basha: Drejtuesit e lartë të vendit, pjesë e përgjimeve të antimafias
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën plenare të 2 dhjetorit, ka akuzuar se drejtues të lartë të vendit “janë pjesë e përgjimeve të antimafias”. Ai tha se kullat e larta në Tiran...
Edi Rama takohet me tetraplegjikët para Kuvendit: Mos rrini këtu në shi, futuni brenda në Kuvend se do i them unë ministres
Personat tetraplegjikë që ndodheshin prej mëngjesit të sotëm para Kuvendit, janë takuar me kryeministrin Edi Rama. Teksa mbylli fjalën në sallë dhe doli për të marrë dozën e tretë të vaksinës, Ram...
Uroi 28 Nëntorin me foton e Enver Hoxhës, deputeti Çela nuk tërhiqet: Ai udhëhoqi luftën, në komision ka nipër të Isa Toskës
Një ditë më parë, në grupin e “Whatsapp” të Komisionit të Sigurisë, deputeti i PS, Bujar Çela ka uruar 28 vjetorin me një foto ku krahas flamurit shqiptar, ishte edhe figura e ish-diktatorit Enver...
Basha: S’do të ketë Kuvend më 11 dhjetor, Kuvendi legjitim më 18 dhjetor
Nga Klevis Hoxhaj Nuk do të ketë Kuvend të Partisë Demokratike më datë 11 dhjetor, por më 18 dhjetor 2021, kur do të thirret ai legjitimi. Kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Bash...
Rama: ‘Skema e buxhetit 2022, dëshmi e arritjeve në dy vite të vështira’.
Nga Vitjon Nina  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur prezantimin e projektbuxhetit për vitin 2022, i cili do të diskutohet në dy seanca maratonë në seancat plenare të së hënës dhe...
Bardhi i PD: Në 11 dhjetor mund të ketë miting, por jo Kuvend Kombëtar
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha për gazetarët se në 11 dhjetor datë ku sipas Berishës do të mblidhet Kuvendi Kombëtar, maksimumi mund të ketë një miting. Bardh...
Berisha dorëzoi dhe nuk dorëzoi firmat/ Basha: ‘I zhgënjyer nga tallja që u ka bërë Berisha demokratëve!’
Nga Greta Gjinaj/ AP “I zhgënjyer nga tallja që u ka bërë demokratëve dje, duke fshehur blofin dhe mungesën e firmave për ¼-ën e anëtarëve të Kuvendit”. Ka qenë kjo deklarata e kry...