Etiketa: is_tag

Ilir Meta merr LSI-në, dhe flet për ‘Parti të Referendumit’ dhe ‘sovranitet të popullit’.
Sapo ka lene zyren e presidentit, Ilir Meta i eshte drejtuar partise se tij, LSI, ku ka lajmeruar se 'nje agim i ri p[o vjen.'Me kete nenkupton revolucionin alias Meta per te rrezuar qeverine dhe ...
Arratisja nga ‘Qytetari Dixhital’ dhe rikthimi tek Shtatori ’98 dhe LSI
Nga Ardit Rada Ka patur një tentativë dëshpëruese në Partinë Demokratike të muajit të fundit për tu thënë së pari amerikanëve se shumë gjëra s’janë më as si në qeverisjen e parë të Sali Berishë...
Dosja në SPAK/ Muharrem Berisha pronar fiktiv i godinës së LSI? Biznesmeni i ‘fuqishëm’ rezulton inspektor pyjesh
Nga: Adriatik Doçi/ Në kallëzimin e dytë penal që ish deputeti Halit Valteri ka referuar në SPAK për kupolën e LSI-së, për fshehje pasurie, pastrim parash dhe korrupsion, ngrihen dyshime të for...
Ish-deputeti Valteri kallëzon në SPAK edhe Petrit Vasilin, Elona Gurin dhe Edmond Panaritin
Ish-deputeti Halit Valteri ka denoncuar në SPAK përfaqësues të tjerë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Pas presidentit Ilir Meta dhe Monika Kryemadhit, Valteri ka denoncuar edhe Petrit Vasilin, E...
Papritur ndahet nga jeta Ardi Daullxhiu, mik edhe i LSI.
Një lajm i hidhur për LSI-në vjen nga Durrësi. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur, i mjeri më i famshëm në Shqipëri Ard Daullxhiu, një personazh i bërë viral në rrjetet sociale por ed...
Ilirjan Celibashi: Nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit i Berishës në koalicion me LSI
Ilirjan Celibashi deklaroi sot se nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit të Berishës në koalicion me LSI-në. "Së pari për legjitimitetin e kërkesës unë mund të them se ne po e diskutojmë...
Berisha zyrtarizon koalicionin me LSI-në
KOMENT/ Nga BRIXHILDA XHURAJ Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, gjatë një konference për mediat ka konfirmuar koalicionin më Lëvizjen Socialiste për Integrim (LSI) në z...
Berisha prezanton kandidatët e tij për 6 bashkitë edhe si përfaqësues të LSI:
Sali Berisha e ka bërë fakt koalicionin me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Teksa ka prezantuar sot 6 kandidatët e tij për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki në datën 6 mars, Berisha tha se këto ka...
LSI regjistrohet në zgjedhjet e 6 Marsit…, por pa Rithemelimin e Berishës
Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar zyrtarisht në KQZ kërkesën për tu regjistruar si subjekt politik në zgjedhjet e 6 Marsit. Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit do të mbahen për ba...
Përjashtimi i Berishës nga PD, reagon partia e Metës: ‘Laraskat përjashtojnë shqiponjën’.
Pas prishjes së marrëdhënieve me PD zyrtare, Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur hapur mbështetjen për Sali Berishën. Nënkryetari i kësaj partie, Petrit Vasili, në një reagim pasi Kryesia ...