Etiketa: is_tag

Kryemadhi flet për fatin e afërt të Metës: Mezi pret të kthehet në LSI
Gjatë një takimi me anëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, kryetarja aktuale e partisë ka lajmëruar rikthimin e “atij që e krijoi LSI-në”. “Jam e bindur se brenda shumë ...
Gjykata Administrative rrëzon PD dhe LSI, penguan procesin e rindërtimit pas tërmetit.
Gjykata Administrative i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës për prishjen e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, në Kombinat. Nga ekspertiza e Gjykatës u arrit në përfundimi...
Meta: Jam krenar që kam krijuar LSI-në por nuk keni parë gjë akoma, i përkas popullit të 2 marsit
Presidenti Meta tha se është shumë krenar që kam krijuar LSI, por qytetarët nuk kanë parë gjë akoma. Ai theksoi se LSI ka lënë misionin e saj duke lënë mandatet në 2019 dhe la misionin e saj kr...
Hapja e kutive/ PD në krye për vjedhjen e votave, LSI në vendin e katërt
Nga Adriatik Doçi  Rinumërimi i disa kutive të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit nga Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, si provë për integritetin e numëruesve dhe procesit, ka prodhuar surpri...
TCh: Ngërci mes PD e LSI, pa zgjidhje/ Vendimin final për komisionet do ta marrin socialistët
Menjëherë pas konstituimit të parlamentit javën e shkuar supozohej që paraditen e kësaj hëne të nisnin nga puna komisionet parlamentare gjë e cila nuk ka ndodhur. Ngërçi lidhet me mosplotësimi...
E Fundit/ I doli video-përgjimi, SPAK trondit LSI-në. Kërkon arrestimin e…
SPAK i ka bërë kërkesë Policisë për të arrestuar kandidatin e LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit. Bëhet fjalë për Etion Jokën që u shfaq në një video-përgjim duke blerë vota. Joka renditej i 22-ti ...
Edmond Karriqi u arrestua nga SPAK, kishte mbyllur aferën e 40 punësimeve fiktive nga LSI, prokurorja Gjati që bëridosjen u ‘internua’ , roli i dyshimtë i Metës
Koment nga Adriatik Dosti/ Kryeprokurori i përkohshëm i Kukësit, Edmond Karriqi, i cili u arrestua tre ditë më parë nga SPAK, pasi i mori 2 mijë euro një të pandehuri në këmbim të zbutjes së ma...
SPAK i kërkon Policisë: ‘Të arrestohet ish-kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka/ Blerja e zgjedhjeve!’
(Kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka) SPAK i ka bërë ditën e sotme një kërkesë Policisë për arrestimin e ish-kandidatit për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka pasi u fi...
Ankimi i LSI/ KAS shqyrton 24 kuti të Beratit, vetëm 2 raste të dyshuara për votim të dyfishtë!
Administrata e KQZ ka përfunduar shqyrtimin e materialeve zgjedhore për 24 kutitë me materiale zgjedhore për qarkun e Beratit, për të gjetur parregullsi me kërkesë të LSI-së. Për shkak të volumit ...
LSI vetëm 12 vota në Tropojë, befasitë në Rrogozhinë, Divjakë dhe Skrapar
Zgjedhjet e 25 prillit konfirmuan edhe një herë Partinë Socialiste subjektin politik më të madh në Shqipëri dhe fituese të zgjedhjeve, por në rang bashkish ka befasi dhe surpriza,përmbysje, rrije ...