Etiketa: is_tag

Kishim mbajtur frymën: A kjo paska qenë video e Presidentit për Dvoranin!… VIDEO
( Duke dalë nga Prokuroria, Ilir Meta u betua se sapo të shkojë në zyrë do të lëshojë videon e shumëpritur)/ Koment/ Sapo është kthyer nga Prokuroria ku u thërrit për të dëshmuar padinë ndaj...
Pas këtij ligji, presidenti nuk e bllokon dot më Kushtetutën, edhe sikur në raste ekstreme
  Koment/ Kuvendi po bëhet gati me një ‘plan B’ për të shmangur dëmet që mund t’i shkaktojë presidenti vetë Republikës dhe Kushtetutës, edhe në kushte ekstreme sikur të çmendet ose të frikë...
Mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Meta
Pavarësisht gjendjes së emergjencës deputetët e maxhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur Komisionin Hetimor për Presidentin Meta, me qëllim shtyrjen e afatit të veprimtarisë edhe me 4 m...
Rama: ‘Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi’.
kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presiden...
ÇDO DITË PRESIDENTI BËHET MË NERVOZ, PO RRËSHQET GJËJA
Koment/ Sot Presidenti i Republikës ka dalë prapë në një konferencë për media, me një turr dhe fjalor xixa- xixa, që duket se për pak do të ndezin zjarrin. Por Presidenti ka vetëm sjellje të...
Thirrjet e presidentit për protesta/ Shehi: Meta po i zë vendin opozitës
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi thotë se aksioni i presidentit Meta për të mbrojtur Kushtetutën, është brenda kornizave institucionale. Por ai ka kritikuar thirrjet e kreut të shtetit për organi...
Ambasadorja e Francës: ‘Nuk njoh ndonjë vagabond mes nesh!’
1.Christina Vasak, ambasadore e Francës në Shqipëri, në një intervistë ekskluzive për ABC News shprehet se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë në majë të piramidës gjyqësore dhe në çdo sistem gjyqës...
‘Nuk e di në cilin vend në Evropë del presidenti e bën miting/ Majko
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka deklaruar se Presidentit Meta i duhet të ulë palët në tavolinë për dialog dhe jo të bëhet palë e të bëjë mitingje. Ish kryeministri dhe një nga “Pishtarët ...
Avullon edhe plani i Metës për fjalimin mbi ‘Referendumin Kushtetues’.
-Pritej që sot, e hënë, të fliste për Referendumin, Meta ndryshon agjendën, pret Këshillin e Ambasadorëve në orën 17.00- Një nga lajmet më të bujshëm politik të ditëve të fundit ka qenë propozi...
Meta edhe të dielën ndjek twitter-in e Ramës dhe reagon në sekondë kundër paketës Speciale AntiKÇK!
  Lufta e nisur mes presidentit Ilir Meta dhe mazhorancës së Edi Ramës sot ishte me anë të deklaratave në rrjetet sociale. Pasi Rama tha në Twitter se nesër do të publikohet Paketa Spec...