Etiketa: is_tag

Presidenca po flet për ‘thirrje ndaj popullit’ dhe ‘ushtarë’ brenda dhe jashtë selisë.
( Foto: Sot në presidencë, gjatë vizitës së ish- presidentit Berisha) Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar sërish pas ‘presioneve’ të mazhorancës për shkarkimin e Metës. Duke ju r...
Berisha: ‘Meta po mbron Kushtetutën, Dvorani është mafioz’.
Sapo ka përfunduar takimi i presidentit Meta dhe Sali Berishës,  menjëherë pas takimit Berisha ka dhënë detajet e takimit. Ish-kryeministri i ka dalë në mbrojtje Metës, duke thënë se ai është t...
Që sot PD është ushtare e Metës
Frrok Çupi/ Në momentin kur përfaqësuesi i PD, vetë kryetari, vuri këmbën në zyrën e presidencës, Ilir Meta bëri një rrëqethje fitoreje: ‘Ah, po, tani e shkela’ Itakën. Në atë moment, Ilir Meta, kr...
Borchardt “non grata”/ Reagon OSBE në Vienë
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes...
Kryetari i KED, Dvorani: ‘Cili jeni ju, zoti Ilir Meta apo zoti President?’
Pak më parë, rreth orës 2.30, presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës shtetëror...
Meta në Open: Soreca është përgjegjës për situatën në Gjykatën Kushtetuese
I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, presidenti i Republikës, Ilir Meta i mëshoi faktit se shumë diplomatë të huaj janë treguar të njëanshëm duke mbështetur kryeministrin Rama dhe duke u ...
Meta: Donald Lu më ka kërkuar falje.., i kam përkëdhelur këta ‘ vagabondë’ .
“Mua Donald Lu më ka kërkuar gjithmonë të falur. Më vinte në zyrë dhe më thoshte më fal se më keqinformuan këta të Partisë Socialiste”, kështu ka deklaruar presidenti i Republikës, Ilir Meta, pak ...
Meta në ‘Open’: Disa diplomatë janë bërë si leckat e Ramës, u duhet treguar kufiri
“Jemi shumë vonë si shtet për të treguar disa kufij disa diplomatëve të huaj që kanë abuzuar shumë me respektin që ne kemi për ta”, kështu tha në Open presidenti Ilir Meta pasi sot më herët shpall...
Ilir Meta i quan aleatët perëndimorë ‘vagabondë ndërkombëtarë’.
Presidenti Ilir Meta ndodhet në studion ' Open' të Top Channel me Eni Vasilin, pëballë tre gazetarëve në një debat të nisur nga vendimi i presidentit që e shpall 'non grata'  ambasadorin e OSBE, B...
UPDATED/ Ambasadori Borchardt “non grata” në Presidencë
-Meta: U tregoi gishtin protestuesve, vuri në diskutim dekretin tim- Gishti i ngritur për qytetarët që po protestonin afro 1 muaj më parë por dhe komenti që i bëri dekretit të Ilir Metës me të ...