Etiketa: opozita

Koalicioni opozitar e çmon Metën si aktor në zgjidhjen e krizës. Caktohet edhe korniza e qeverisë teknike.
(FOTO- Arkiv)/ Sot pasdite, kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pesë kryetarët e partive opozitare pjesëmarrëse në koalicion, janë mbledhur në selinë e PD. Reagimi i tyre erdhi në ...
Çadrës së Opozitës i hyn ujë….
Nga Laert Skiro/ Prej kohësh po bëhej pyetja se “si po reziston” kaq shumë opozita e përbashkuar me disa parti pa shfaqur një “të çarë”? U duk se të gjithë ishin në një fjalë, në një princip e ...
Koalicioni opozitar i rri të vetës: O qeveri teknike o nuk ka zgjedhje! Dhe dy mesazhet nga Trump dhe Merkel.
Partitë e koalicionit Opozitar ka marrë sërish vendim për mos paraqitjen në KQZ si subjekt zgjedhor deri në krijimin e një qeverie teknike.  Ato kanë bërë një deklaratë të përbashkët se nuk ka zgj...
Bie “fake news” se administrata e Trump “nuk mbështet” protestën e Tiranës. “Kemi mbështetje!’- thotë Basha.
“Kemi marrë mbështetje totale në Uashington dhe këtë mbështetje e përkthejmë në këtë aksion politik që ka vetëm një synim, Shqipërinë e standardit evropian. Nuk do të ketë asnjë tërheqje”. Kjo ish...
Partitë e Opozitës nuk regjistrohen për zgjedhjet e qershorit.
Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës. Me një kërkesë zyrtare dërguar K...
Opozita, gati për tryezë bisedimesh me maxhorancën; por me katër kushte
(FOTO: Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe përfaqësues të partive aleate para mediave)/ Pas ftesës së maxhorancës për tu ulur në tryezë, koalicioni opozitar i mbledhur nën drejtimin e kreut të PD-s...
Sot, dita e shtatë e protestës popullore “për zgjedhje të lira” në Tiranë
Sot jemi në ditën e shtatë të protestës popullore në Tiranë. Protesta nisi me pjesëmarrje shumë të gjerë nga mbarë vendi, ditën e shtunë, datë 18 shkurt; dhe tani është përqendruar në bulevardin D...
Edhe kryeministri i Kosovës frikësohet nga opozita
(FOTO: Opozita në Kosovë proteston në sallën e Kuvendit)/ Shefi i Qeverisë, Isa Mustafa ka reaguar pas paralajmërimeve të opozitës se mund të kthehet gazi lotsjellës. Ai e ka justifikuar frikën...
Nëse turma do të thotë “Po!”, atëherë në Tiranë më 18 shkurt do të përsëritet “Rumania”
(FOTO- Arkiv)/ Burime nga kampi i opozitës tregojnë se nëse në shesh ditën e shtunë do jenë mbi 50 mijë veta atëherë nuk do të shkulen nga sheshi para kryeministrisë deri në dorëheqjen e kryemi...
Partitë opozitare e ngulin “levën” te votimi elektronik
(FOTO: Takimi i sotëm, Basha, Mehdiu, Ndoka, Shehi dhe Duka)/ Sot, nën kryesimin e Partisë Demokratike, janë mbledhur krerët e partive në opozitë: Partia Republikane, LZHK, PDK, PBDNJ, Partia A...
Faqja 18 prej 19« E para...10...1516171819