Etiketa: is_tag

Opozita, gati për tryezë bisedimesh me maxhorancën; por me katër kushte
(FOTO: Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe përfaqësues të partive aleate para mediave)/ Pas ftesës së maxhorancës për tu ulur në tryezë, koalicioni opozitar i mbledhur nën drejtimin e kreut të PD-s...
Sot, dita e shtatë e protestës popullore “për zgjedhje të lira” në Tiranë
Sot jemi në ditën e shtatë të protestës popullore në Tiranë. Protesta nisi me pjesëmarrje shumë të gjerë nga mbarë vendi, ditën e shtunë, datë 18 shkurt; dhe tani është përqendruar në bulevardin D...
Edhe kryeministri i Kosovës frikësohet nga opozita
(FOTO: Opozita në Kosovë proteston në sallën e Kuvendit)/ Shefi i Qeverisë, Isa Mustafa ka reaguar pas paralajmërimeve të opozitës se mund të kthehet gazi lotsjellës. Ai e ka justifikuar frikën...
Nëse turma do të thotë “Po!”, atëherë në Tiranë më 18 shkurt do të përsëritet “Rumania”
(FOTO- Arkiv)/ Burime nga kampi i opozitës tregojnë se nëse në shesh ditën e shtunë do jenë mbi 50 mijë veta atëherë nuk do të shkulen nga sheshi para kryeministrisë deri në dorëheqjen e kryemi...
Partitë opozitare e ngulin “levën” te votimi elektronik
(FOTO: Takimi i sotëm, Basha, Mehdiu, Ndoka, Shehi dhe Duka)/ Sot, nën kryesimin e Partisë Demokratike, janë mbledhur krerët e partive në opozitë: Partia Republikane, LZHK, PDK, PBDNJ, Partia A...
Cannabis dhe atdhetarizëm- kjo është dita
Nga Leart Skiro/ Veritas Një jetë të tërë që ndodh kështu: Qeveria kur ngec në rrugë dhe njerëzia e shikon, gjen një shkurre ku fshihet një lepur. E zgjon kafshën e frikësuar dhe i kënaq njerëz...
Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli
  Frrok Çupi/ A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri Partia”, siç thoshte populli analfabet në ditën kur hyri komunizmi....
Deputetët e PS po mësojnë të mos jenë ushtarë të verbër
Sot, në seancën Parlamentare qe po zhvillohet, eshte konstatuar se deputetet e Partise Socialiste (ne maxhorance) po mesojne te mos mbrojne gjithçka qe bejne ministrat e qeverise se tyre. Sidomos ...