Etiketa: is_tag

Dhunë në Dibër/ Sulmohet me bomba molotov KZAZ, 1 gazetar dhe 6 policë të plagosur
  Bomba molotov janë hedhur mbrëmjen e sotme në KZAZ-në nr.19 në Dibër. Protestuesit janë përleshur me policinë në përpjekje për të hyrë në ambientet e KZAZ-së. Top Channel raporton se nga...
PD, organizatë e dhunshme?!… Paska qenë projekt i madh për shkatërrimin e PD
Ish-zëvendës ministrja e Jashtme, dhe ish anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi ka reaguar pas sinjalit se PD po shpallet ‘organizatë e dhunshme’ në listën e zezë të Shteteve të Bashku...
PD po na fal edhe kësaj here, nuk ka dhunë në 30 qershor! Po LSI?
Nuk i dihet ende nëse LSI e presidentit Meta do ta falë apo do ta dhunojë popullin shqiptar ditën e zgjedhjeve, 30 qershor. Por PD, që bënte sikur udhëhiqte dhunën, deklaroi se na ka falur. Sot, pa...
‘Ka vëllavrasje? Ka luftë civile? Le të ketë!’ Ish- deputeti i PD arrestohet për thirrje ekstreme luftënxitëse.
  Aurel Bylykbashi, kryetari i PD-se i qytetit të Elbasanit, i arrestuar pak ditë më parë për incidentet në Librazhd, ku u sulmua në një tubim të opozitës eskorta e Kryeministrit Edi Rama,...
Basha në provë para aleatëve perëndimorë. Pas SHBA, BE dërgon përfaqësuesin në zyrën e tij
Prova është e dyfishtë: Është Basha realisht njeriu që drejton PD-në, apo jo? Nëse është ky, atëherë i kërkohet të mos nxisë konflikt dhe dhunë mbi zgjedhjet në 30 qershor. Prova tjetër, para alea...
Në Tiranë, protesta e tkurrur, në krye një president ‘i shkarkuar’ dhe një kryetar ‘i pandehur’.
Koment/ Protesta e planifikuar poitike e militantëve të PD dhe LSI, po zhvillohet në qendër të Tiranës. Protesta, pas paralajmërimeve serioze të aleatëve perëndimor, po zhillohet qetësisht. Rre...
Shoqërohet në komisariatin e Policisë ish-deputetja Dhurata Çupi!
Janë shoqëruar sot në komisariat ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi, si dhe kryetarja e forumit rinor të PD-së Mat. Pak momente pas protestës së opozitës për lirimin e ambienteve të KZAZ-së  n...
Rama pyet militantët e përdorur të PD-LSI: ‘A ia vlen të kryeni krime në emër të këtyre që iu katandisën në këtë derexhe?’
Për situatën e krijuar nëpër KZAZ-të në qytete të ndryshme të vendit dhe pas plagosjes së një personi në Bulqizë nga forcat e FNSH-së, ka reaguar kryeministri Rama me një status në Twitter. Ai ...
Ish deputeti Bardh Spahia shpallet ‘në kërkim’
Bardh Spahia është shpallur në kërkim nga policia e Shtetit. Ish-deputeti i PD-së Spahia është shpallur në kërkim pas akteve të dhunshme mbrëmë në Shkodër, ku mbështetësit e PD dhe LSI i vunë flak...
Militantët e PD djegin shkollën historike të Shkodrës. Rudina Hajdari: ‘Do të jap pagën time për riparimin e shkollës’
Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook, pas pamjeve të mbrëmshme ku disa militantë i vunë flakën një shkolle në Shkodër me qëllim djegien e materialeve zgjedhore që ...