Etiketa: is_tag

Jozefina Topalli refuzon të plotësojë formularin për kandidimin: ‘LB ka përçarë PD-në. Të ikë!’
Jozefina Topalli ishte kritikja më e forte e Lulzim Bashës për të cilën baza në Shkodër kërkoi masivisht rikthimin e saj në Partinë Demokratike, por shkodranët nuk do e shohin te përzgjedhurën...
“Jargah pashtunwali” për zgjedhjen e deputetëve të PD-së
Nga Albert Nikolla Jargah Pashtunwali është një këshill pleqsh me pushtet politik tribal, edhe në ditët e sotme shumë i përhapur në modelin e qeverisjes në Afganistan e në disa vende të tjera o...
Njoftim i PD: ‘Nga Amerika vjen lajmi se deri në 1 tetor vdesin 1306 shqitparë nga COVID’.
Gazmend Koduzi, kreu i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokratike, deklaroi në “Ditari” në A2 se në SHBA ka një parashikim apokaliptik për situatën e koronavirusit në vendin tonë. “Nj...
Ironia/ Rama përafron fjalët ‘balonë tabake’ me mbiemrin e deputetes Jorida.
Kryeministri Edi Rama foli sot në një konferencë për mediat, mbi lajmin e djeshëm për Eurobondin, të cilin e cilësoi si lajm shumë të mirë dhe që sipas tij, tregon se vendi ynë është i besuesh...
“Nuk e mora vesh çfarë kërkoi”/ Murrizi flet pas takimit me ambasadoren: I thashë, s’e votojmë “Zgjedhoren”, kemi 3 kushte
Në përfundim të takimit me ambasadorët e SHBA-BE-së, Myslim Murrizi deklaroi se vota e tyre në Kuvend do të jetë kundër kësaj marrëveshje, pasi nuk janë plotësuar tre kushtet e tyre. Murrizi tha s...
Akuza e PD/ Rama: ” Jam në Shqipëri qysh pardje! Për reformën do presim edhe sot pa folur!
Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim në twitter për akuzat e opozitës për udhëtimin e tij në Francë dhe për reformën zgjedhore.  “Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e ...
Ku ngeci Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë zbresin në selinë e PD.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për të nis...
Orët e fundit, ende nuk ka fund Reforma Zgjedhore. Media thotë se një përfaqësues amerikan po bisedon veçmas me PS dhe PD
Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do të ketë kohë për të arritur sonte një dakordësi. M...
PD harron partitë e vogla/ Agron Duka i bindur: Ka marrëveshje mes opozitës dhe PS për mos të ndryshuar sistemin zgjedhor
Prej vitesh partite e vogla satelite te PD kane kerkuar ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por dita ditës aleatët e opozitës po shfaqen të zhgënjyer me sjelljen e PD dhe LSI në lidhje me premt...
Çfarë po aludon Basha i PD kur thotë se nuk do të ketë më ‘opozitë që ulëret’? E kaa me Berishën apo me Metën, apo me të dy bashkë?
“Opozita nuk është për të bërtitur. Ka ikur koha e opozitave që bërtisnin’, tha Lulzim Basha në një intervistë Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, la të kuptojë shumëçka në një intervistë lidhur me...