Etiketa: is_tag

Foltorja kërcënon kandidatët e PD në Vaun e Dejës. Drini: Mund të ndodhë gjithçka.
Kandidatja e PD-së për Vaun e Dejës në zgjedhjet e 14 majit është shprehur se kërcënimet dhe presionet nga përfaqësuesit e koalicionit Bashkë Fitojmë janë nga më të ndryshmet për të gjithë kandida...
KQZ shqyrton ankesën e PD: “Berisha na përdor logon”
KQZ po shqyrton ankesën e depozituar nga PD zyrtare me argumentin se Sali Berisha ka përdorur në fushatë logon e PD-së. Gazetarja Esiona Konomi e ABC News raporton se janë zbuluar raste të zyrave ...
KAS rrëzon PD, Qerim Ismailaj mbetet kandidat për zgjedhjet në 14 Maj.
KAS ka rrëzuar ankimin e Partisë Demokratike për mos regjistrimin e kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Kështu Ismailaj mbetet në garë për zgjedhjet e ...
PD po e pranon falimentimin, nuk ka kandidatura për zgjedhjet e 14 Majit.
Mesnata e ditës së nesërme është afati i fundit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshilltarë, por Partia Demokratike është në limitet e koh...
Martiri i PD që u dergj burgjeve të komunizmit konteston depuetet Çupi e Tabaku: ‘Kurrë më me non- gratën!’
Shefqet Gjana, një nga emrat më të njohur të disidencës në PD, poet, mësues dhe i burgosur politik për një kohë të gjatë në komunizëm, ka reaguar ashpër ndaj idesë së dy deputetëve të PD-së, Dhura...
PD- së po i sosen afatet: Propozohen 6 emra për Tiranën kur ka edhe vetëm 60 e ca orë
Ditën e sotme kryetari i komanduar e Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj pritet të ketë takime maratonë me kryesinë, grupin parlamentar dhe më 17 kandidatët që janë prezantuar deri më tani. S...
KQZ regjistron PD në zgjedhjet e 14 Majit me kryetar të komanduar Alibeaj
Partia Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeaj regjistrohet në zgjedhjet e 14 Majit. Vendimi u mor sot nga Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së KQZ. Kryekomisioneri Celibashi zbatoi ...
Revolucioni, ose estrada që do të na shoqërojë deri në finalen e Big Brother
Nga Ardit Rada Goditja e marrë në KAS e ka nxjerrë opozitën shqiptare nga binarët. Monika Kryemadhi e nisi një natë më parë fjalën në një emision duke akuzuar qeverinë kineze se ka financuar lajmet...
KAS rrëzon Celibashin. I hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhje. Rrëzohet edhe kërkesa e Berishës.
KAS rrëzon vendimin e Ilirjan Celibashit dhe i hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhjet e 14 majit. Me 4 vota pro dhe vetëm një kundër, atë të Elvis Cefës, KAS pranuar që PD të regjistrohen në...
PD jashtë zgjedhjeve, kërkesë ankimore në KAS, relatori i njëjtë
  KQZ hodhi shortin për të përcaktuar relatorin për ankimimin e PD-së për mosregjistrimin në zgjedhje. Relator u caktua Koli Bele. Ishte firma e munguar e Lulzim Bashës që la PD për herë të dy...