Etiketa: is_tag

“Kujdes kur rri me non grata”, ambasada e SHBA dhe BE mesazh Gazmend Bardhit
Dy ambasadat kryesore në vend kanë rrëzuar teoritë se mbështesin Gazmend Bardhin si kryetar të grupit të PD-së. SHBA dhe BE thonë se nuk ndërhyjnë në punët e brendshme të partive. “Shtetet e Ba...
Bardhi i PD kishte thënë se ka marrë ‘mbështetje nga evropianët”, BE e nxjerr blof: ‘S’kemi folur fare’.
Një ditë pas deklaratës së Gazment Bardhit se kishte kontakte me Delegacionin e BE në Tiranë për disa çështje, mes tyre dhe Avokatin e Popullit vjen reagimi nga institucioni ndërkombëtar. News2...
‘Nuk është detyra jonë që të zgjedhim kush drejton partitë politike në Shqipëri’, deklaron ambasada e SHBA
Ambasada e SHBA këtë të enjte ka reaguar në lidhje me përplasjet në PD për kreun e grupit parlamentar të PD. Në reagimin e ambasadës thuhet se ato besojnë se institucionet demokratike funksiona...
Kolegji Zgjedhor përmbys KQZ dhe KAS, PD (Basha) forcë e dytë politikë në Kukës, jo PL.
Kolegji Zgjedhor ka përmbysur Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ) dhe Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), duke njohur Partinë Demokratike të drejtuar nga Lulzim Basha, forcë të parë o...
Basha mbledh të mërkurën kryesinë e re të PD-së. Grupi i Bardhit ‘zhduket’
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbledh të mërkurën, 13 shtator, për herë të parë kryesinë e re, të ‘pastruar’ nga grupi ‘Bardhi’. Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si Sekretar i Përgjith...
Basha, mesazh Bardhit dhe mbështetësve të tij: ‘Nëse s’reflektoni, udhë të mbarë në bunkerin anti-amerikan!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Kolegjin e Kryetarëve. Gjatë fjalës së tij para gazetarëve, Basha deklaroi se është koha që të lihen pas 2 vite tollovi dhe të ecet përpara. Mbajtja e ...
Zgjedhjet në Kukës/ KQZ thotë se PD regjistrohet në zgjedhje, kryetari Lulzim Basha.
Kryekomisioneri, Ilirjan Celibashi ka vendosur të regjistrojë në zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës Partinë Demokratike, me kryetar Lulzim Bashës. Sipas Celibashit, Basha plotëson të gjithë kërk...
Basha flet para seancës Parlamentare: ‘Detyrën e kryetarit të grupit parlamentar të PD do ta delegoj!’
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në nisje të sesionit të ri parlamentar ka deklaruar se kauza e forcës politike që ai përfaqëson është t’u shërbejë qytetarëve. “Kauza jonë, beteja j...
Kuvendi i PD-së miraton ndryshimet e statutit: Basha merr edhe postin e kryetarit të grupit Parlamentar, PD kthehet te logo e ’90
Kuvendi Kombëtar i PD-së ka miratuar nen për ne ndryshimet në statutin e PD-së. Gjatë mbledhjes u miratua Neni 48 që i jep kryetarit të partisë, Lulzim Bashës edhe postin e kreut të Grupit...
Basha mbledh Kryesinë e PD-së. Ftesa i është dërguar edhe grupit të Bardhit
Gazetarja e ABC News, Erneta Shevroja, ka zbuluar detaje të reja nga mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, e cila do të zhvillohet mbrëmjen e kësaj të mërkure. Mësohet se në qendër të kës...