Etiketa: is_tag

Dy pjesët e PD do të jenë përballë gjyqtares Elona Mihali në Gjykatën e Apelit
Me shkrirjen e gjykatave të Apelit është rihedhur shorti edhe për çështjen e Partisë Demokratike për sa i përket vendimit se kujt i takon vula. Janë dy palët pretenduese: Grupimi i kryetarit të...
“Nuk rrëzohet pushteti me intriga e përmbysje”, Fatbardh Kadilli: Opozita s’po krijon alternativë
Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, i ftuar në ABC News analizoi zhvillimet politike në vend dhe me fokus të veçantë tek grupimet e PD-së. Ai tha në “Tirana Live...
Zgjedhjet Vendore/ Celibashi: Partia kryesore e opozitës mund të mos regjistrohet.
Në konferencën për mediat, kreu i KQZ Ilirjan Celibashi, paralajmëroi se partia kryesore e opozitës mund të mos regjistrohet në zgjedhje.  “Kërkesa si për rastin e komisionerëve ashtu edhe për re...
Celibashi paralajmëron Rithemelimi i PD mund të mos regjistrohet në zgjedhjet vendore. ‘Zgjidhni ngërçin!’.
Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ndodhur në mes të ‘luftës’ së Partisë Demokratike ka paralajmëruar mosregjistrimin në zgjedhjet vendore të partisë më të madhe opozitare në vend. I pyetur nga gazet...
Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ përballet me dy lista që vijnë nga e njëjta seli, të dyja quhen PD.
‘Lufta’ e PD është zhvendosur në KQZ, ku janë dorëzuar 2 lista me anëtarë të depozituar nën emrin e Partisë më të madhe opozitare në vend, por me dy vula dhe dy firma të ndryshme për zgjedhjet ven...
Deputetja e PD: Bashkimi? Ngërçi i madh që kemi është ‘non-grata’
Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e Alibeajt nga kreu i grupit parlamentar. Në një l...
Shkërmoqet Foltorja në Dibër, kryetari dhe ish-kryebashkiaku që u emërua nga Berisha jep dorëheqjen!
Ilir Krosi, ish-kryetari i bashkisë së Peshkopisë për tre mandate, u emërua nga Sali Berisha si kryetar i Foltores në Dibër, me synimin që të arrijë një rezultat më të lartë në zgjedhjet lokale të...
Gjykata e Apelit pushon gjykimin për statutin e PD-së
Gjykata e Apelit ka pushuar gjykimin për çështjen e PD-së.   Kjo pasi këtë të mërkurë grupimi i Alibeajt u tërhoq nga ankimi për bashkimin e dy statuteve.   Ishte përfaqësues...
Deputeti i Vlorës, Veizaj, lë mandatin: “Ndarja e PD është e pakthyeshme”
Fatjon Veizaj, deputeti demokrat i qarkut Vlorë ka lënë mandatin e deputetit. Në një postim në Facebook, demokrati ka shpjeguar se “kur pata nderin të zgjidhem deputet i Partisë D...
Spiunët jashtë politikës/ Balla: PD po pengon nismën e PS
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla tha se PD po vonon nismën  për të larguar spiunët nga politika. “14 maji po afron dhe do të ishte e papranueshme që në listët e kandidatëve të ish...