Etiketa: is_tag

Lulzim Basha reagon mbi dhunën pas mbledhjes së PD-së: ‘Refuzoj kulturën e vjetër politike!’.
Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas debateve dhe dhunës së ndodhur një natë më parë në mbledhjen e kryesisë. Basha përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se ai is...
‘Përplasjet’ në PD, pas Tabakut japin dorëheqjen edhe dy anëtarë të Kryesisë
Pas nënkryetares së PD-së, Jorida Tabaku, kanë dhënë dorëheqjen edhe dy anëtarë të tjerë të kryesisë. Mesohet se deputetët Flamur Hoxha dhe Ori Nebiaj kanë dhënë dorëheqjen mesditën e sotme si ...
Basha kërkon të hapim letrat e të tregojmë pasurinë e çdo politikani, le ta fillojnë me mua!
Ish kreu i PD-së zhvilloi sot një takim sërish me të rinjtë. Lulzim Basha deklaroi se politika e vjetër, luan lojën e saj dhe se nuk është e angazhuar t’u shërbejë qytetarëve, por synon vetëm push...
Basha me demokratë të Njësisë 2 në Tiranë: Do bëj opozitë të vërtetë në shërbim të njerëzve!
Lulzim Basha në një takim të zhvilluar me një grup anëtarësh të PD të Njësisë nr. 2 në Tiranë është shprehur nuk do të behet kurrë pjesë e baltosjes, duke iu përgjigjur kështu sulmeve të Sali Beri...
Lulzim Basha kthehet në skenën politike, organizon takim me të rinjtë e FRPD-së
Pas humbjes së thellë të opozitës në zgjedhje, në skenën politike të Partisë Demokratike duket se po rikthehet ish-kryedemokrati Lulzim Basha. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Lulzim Basha...
Gjykata e Apelit zbardh vendimin që i dha Alibeajt vulën e PD: Gjyqtari Agron Zhukri nuk ishte i paanshëm!
Gjykata e Apelit ka publikuar sot vendimin e zbardhur të datës 3 mars, që i dha siglën dhe vulën e PD kreut të komanduar Enkelejd Alibeaj. Gjykata rrëzoi vendimin e gjyqtarit të shkallës së par...
PD: Të ndalohen mesazhe si posteri i Këlliçit, nxisin shoqërinë për fyerje e sharje
Partia Demokratike ka kërkuar që të ndalohen posterat politike me mesazhe dhe gjeste kundër etikës, e kundër normave të  pranuara të  komunikimit dhe politikës.Duke ju referuar posterit të kandida...
Foltorja kërcënon kandidatët e PD në Vaun e Dejës. Drini: Mund të ndodhë gjithçka.
Kandidatja e PD-së për Vaun e Dejës në zgjedhjet e 14 majit është shprehur se kërcënimet dhe presionet nga përfaqësuesit e koalicionit Bashkë Fitojmë janë nga më të ndryshmet për të gjithë kandida...
KQZ shqyrton ankesën e PD: “Berisha na përdor logon”
KQZ po shqyrton ankesën e depozituar nga PD zyrtare me argumentin se Sali Berisha ka përdorur në fushatë logon e PD-së. Gazetarja Esiona Konomi e ABC News raporton se janë zbuluar raste të zyrave ...
KAS rrëzon PD, Qerim Ismailaj mbetet kandidat për zgjedhjet në 14 Maj.
KAS ka rrëzuar ankimin e Partisë Demokratike për mos regjistrimin e kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Kështu Ismailaj mbetet në garë për zgjedhjet e ...