Etiketa: protesta

Lulzim Basha: Jam gati t’ju udhëheq. A jeni gati të luftojmë për Shqipërinë? Protestuesit brohorasin: “Po!”
Sapo ka përfunduar fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e madhe popullore që ka përfshirë mbarë vendin dhe është “strehuar” në kryeqytet. Lulzim Basha tha para mijëra mijëra prote...
Qeveria mbrohet përballë popullit. Mijëra forca policore dhe blinda.
  Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore të qeverisë përballë mijëra protestuesve nga populli që kërkojnë largimin e qeverisë dhe dinjitetin njerëzor. Nuk ka as...
Mijëra protestues në bulevardin e Tiranës. Kërkohet largimi i Qeverisë. Kryeministri ka lënë Shqipërinë.
Ka nisur protesta e opozitës në bulevardin e madh të kryeqytetit. Mësohet se kryeministri Rama ka qëndruar në Kosovë, i ruajtur në Malet e Sharrit, në lartësi rreth 2000 metra. Një ditë më p...
Ka nisur protesta popullore në Bulevardin “Deshmoret e Kombit
https://www.facebook.com/portali.syri.net/videos/1274375869310366/
Sot në 18, në fakt jemi në 19!
Frrok Çupi/ Jo pse sot ngrin koha; nuk është kjo arsyeja. Madje sot,  18 shkurt, do të ishte një ditë si të tjerat, që nuk do të vihej re. Do të dilnin në mëngjes, poshtë pallatit një kafe e nj...
Kongresmeni Dana Rohrabacher i shkruan Lulzim Bashës disa orë para protestës
(FOTO: Dana Rohrebrabacher, kongresmen dhe kryetar i Komisionit të Jashtëm në Kongres për Europën)/ “I dashur Lulzim, Ne mbështesim fuqimisht përpjekjet e qytetarëve shqiptarë dhe betejën e ...
Policia publikon mbi rrugët dhe parkingjet e bllokuara gjatë protestës së opozitës.
Ja çfarë komunikon policia mbi rrugët e bllokuara nesër në Tiranë: Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka marre masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e një marshim – p...
Basha: Protesta nuk ka limit kohe; policia të mos provokojë se do të bëhet pre e provokimit të vet!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti edhe njëherë se ajo do të jetë paqësore dhe “një festë e demokracisë” siç e quajti ai. Sa i përket afatit për mbylljen e protestës, Basha apeloi ...
Po ndryshojnë gjëra të mëdha, protestës i dihet vetëm fillimi/ Deklaron PD
Mbi protestën e nesërme reagoi edhe Partia Demokratike, duke theksuar se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës. PD hedh poshtë çdo insinuatë të dalë në media me burime anonime, ...
Ju tregoj protestën nesër. Mos besoni qeverinë.
Lulzim Basha/ Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do të marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, ...
Faqja 23 prej 25« E para...10...2122232425