Etiketa: protesta

Për protestën e 18 Shkurtit: Nuk do të kuptoja nëse dikush nuk del në shesh!.
  Andis Harasani/ Është gjithnjë lajm i mire kur dëgjon për proteste te opozitës. Kushdo qeveri, dhe ajo me e mira, ka nevoje për opozitën qe te përmirësoje punën e saj, te zgjohet nga ...
Nëse turma do të thotë “Po!”, atëherë në Tiranë më 18 shkurt do të përsëritet “Rumania”
(FOTO- Arkiv)/ Burime nga kampi i opozitës tregojnë se nëse në shesh ditën e shtunë do jenë mbi 50 mijë veta atëherë nuk do të shkulen nga sheshi para kryeministrisë deri në dorëheqjen e kryemi...
Kuvendi reflekton tension dhe panik dy ditë para protestës mbarëkombëtare
Dy ditë para protestë së paralajmëruar të demokratëve, situata në Kuvend është bërë “shpërthyese”. Përgjatë 2 orëve të seancës nuk kanë munguar akuza, fyerjet dhe deri përplasjet fizike mes depute...
Dhjetëra mijëra protestues rumun kthehen në rrugë.
(FOTO: Protestues në rrugët e qyteteve të Rumanisë)/ Dhjetëra mijëra rumunë po përballojnë të ftohtët dhe u kthyen në rrugë për të protestuar. Ata i bënë thirrje qeverisë për dorëheqje të Dielë...
Rumunët si në 1989. Por “pa plumba”. Kërkojnë dorëheqjen e qeverisë.
-Protesta ishte si ajo kundër Causheskut, por nuk kishte plumba- thanë protestuesit. Protesta më e madhe qytetare e rumunëve që nga rënia e diktatorit komunist Çaushesku, që ka filluar para gja...
Rumania si në 1989: Mijëra protestojnë kundër qeverisë majtiste. “Nuk duam të lëmë vendin tonë”- thonë.
Qeveria e fundit ka ardhur në pushtet para një muaj, por po përballet me protestën më të madhe që ka parë Rumania që në vitin 1989. “Jam optimiste për të ardhmen, prandaj jam këtu- tha Laura, n...
Partia Demokratike shpall “stinën” e protestave, fillon më 18 shkurt, një muaj para festës pagane.
Kryesia e Partisë Demokratike ka marrë vendimin për nisjen e protestave kundër qeverisë dhe për zgjedhje të lira më 18 qershor. Kjo koincidon një muaj para festës pagane te Ditës së Verës. Prot...
George Sorros qëndron pas protestave anti- Trump në Amerikë
(FOTO: Pllakat me portretin e George Sorros dhe pas tij protestues të tij,  marrw nga "The FREETHOUHGTPROJECT.COM) Washington, D.C. – Lëvizja  “MoveOn.org” e miliarderit George Sorros zbulohet ...
“Protestat profesionale” kundër Trump bien në dhunë
Nata e dytë e protestave në Shtetet e Bashkuara kundër zgjedhjes së presidentit Trump kanë rënë në veprime të dhunshme në Portland, Oregon- njofton BBC. Policia deklaroi se ka arrestuar 29 prot...
Protestues të Majtë në New York teksa po kryhet kalimi paqësor i pushtetit në duar të Donald Trump
(FOTO: Pamje nga protestat në New York) Ditën që Donald Trump bëhet President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, 2000 votues të majtë janë mbledhur në New York  dhe po protestojnë në pritje të...
Faqja 24 prej 25« E para...10...2122232425