Etiketa: is_tag

Clepper i Inteligjencies Amerikane thotë se akti i Putin ishte “akt lufte”
(FOTO: Vladimir Putin dhe James Clapper)/ Shefi i Inteligjencies së Shteteve të Bashkuara, premtoi sot se do të shpjegojë pse Rusia bën sikur acarohet kur i thonë për ndërhyrje në zgjedhjet e S...
Çfarë tha Putin në urimin për Trump?! VIDEO
Sipas  amerikanes  “Liberty Writers News”, Putin ka thënë se Hillary kërkonte të shkaktonte Luftë Botërore. Pas kësaj ai thotë “Zoti e bekoftë Trump që e mbajti (Hillary-në) jashtë kësaj skene. ...
Putin s’i përfill veprimet e Obamës kundër Rusisë; mirëpret të ardhmen me Donald Trump.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin)/ Presidenti rus, Vladimir Putin nuk e përfilli urdhrin e Obamës për të larguar nga Amerika 35 dipoloma...
Putin, i vendosur t’i qëndrojë më këmbë terrorizmit
(FOTO: Presidenti rus Vladimir Putin)/  Tani është prova e liderëve ti qëndrojnë më këmbë përballë terrorizmit, shkruan Conservative Tribune në Shtetet e Bashkuara. Presidenti Vladimir Putin...
PUTIN: RUSIA ISHTE E VETME QË BESONTE NË ZGJEDHJEN E DONALD TRUMP
  Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia ishte i vetmi vend që priste Donald Trump të fitonte zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara; duke akuzuar kandidaten e  Partisë Demokratike...
Njerëzorja sipas Putinit
  Nga Tahar Ben Jelloun/ Le Point/ Putini nuk fjeti mbrëmë. Ai është shumë i shqetësuar, ai madje ka frikë. Nuk është shfaqur në publik kaq i tmerruar është nga votimi i fundit në unani...
Çfarë i tha Obama Putinit në Telefonin e Kuq rreth hakerimit të zgjedhjeve?! VIDEO
(FOTO: Putin dhe Obama)/ Të vendosur që të ndalojnë ndërhyrjen e Rusisë në fushatën elektorale presidenciale, të paktën një nga këshilltarët e presidentit Obama e ka nxitur që të bëjë një kërcë...
Putin: “Etapa e ardhshme” do të jetë armëpushimi në të gjithë Sirinë
(FOTO: Presidenti Vladimir Putin në vizitën në Tokio)   Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot, e premte 16 dhjetor, nga Tokio, ku ndodhet për vizitë zyrtare, se "etapa e ardhshme" ...
Babai i kryeministrit paska një dosje sekrete në Moskë/ Dëshmia e ish- kryeministrit
  Nga: Veritas.com.al/ Kryeministri Rama gjeti hapësirë televizive në Top Channel- një  media që e shërben vazhdimisht, që të thotë se “mund të shkojë për një takim me presidentin Rus, ...
Vladimir Putin i jep pasaportë ruse aktorit amerikan Steven Seagal/ FILM
(FOTO: Aktori amerikan Steven Seagal dhe presidenti rus, Putin) Presidenti Vlaldimir Putin, personalisht i ka dorëzuar pasaportën ruse aktorit Steven Senegal dhe ka thënë  se ky gjest tregon “n...